загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Мінсоцполітики: Про підвищення пенсійного віку зараз не йдеться

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Удосконалення пенсійної системи має відбуватися комплексно, з урахуванням як громадської думки, так і об’єктивних економічних умов. Про це журналістам сказав директор Департаменту пенсійного забезпечення та соціального захисту інвалідів Міністерства соціальної політики України Микола Шамбір. Він нагадав, що для удосконалення пенсійної системи при Мінсоцполітики створено спеціальну робочу групу з науковців, експертів, фахівців Міністерства та Пенсійного фонду.

 

«Ця робоча група працює над осучасненням пенсійних виплат, запровадженням другого рівня накопичувальної пенсійної системи, а також питанням пенсійного віку. Напрацьовуючи пропозиції, фахівці, в першу чергу, зважають на їхню економічну доцільність, оскільки пенсійна реформа має відповідати не тільки очікуванням громадян, а й об’єктивним економічним умовам. Вже зараз можу сказати, що про підвищення пенсійного віку у цих пропозиціях не йдеться», - сказав він.

Водночас Микола Шамбір відзначив, що сьогодні також не йдеться про скасування пенсійної реформи, оскільки для її реалізації було ухвалено багато законодавчих змін. «Говорити зараз про повне скасування пенсійної реформи не зовсім коректно, оскільки вже багато було зроблено в напрямку її реалізації. Було прийнято значну кількість законодавчих актів. Зараз мова йде про удосконалення цієї системи», - сказав фахівець.

Микола Шамбір наголосив, що пенсійний вік – це важливе, але не основне питання модернізації пенсійної системи. За його словами, зміни треба проводити і за іншими напрямками. Як приклад він навів ухвалені нещодавно Верховною Радою зміни до пенсійного законодавства.

«За пропозицією Мінсоцполітики 14 травня парламентарі ухвалили низку змін, які торкаються різних категорій громадян. Зокрема, ми запропонували, щоб у страховий стаж зараховувалося перебування у відпустці по вагітності та пологах. Ця норма стосується дуже багатьох жінок, тому її важко недооцінити. Крім того, виключення із заробітку для обчислення пенсії періоду отримання допомоги по безробіттю дозволить деяким громадянам збільшити її розмір до 5%», - сказав він.

Окремо Микола Шамбір зазначив, що зараз Мінсоцполітики також зосередило роботу на питанні збільшення наповнення Пенсійного фонду. За його словами, в першу чергу йдеться про легалізацію заробітної плати  і збільшення за рахунок цього надходжень до Пенсійного та інших фондів соціального страхування.

До списку новин