загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Держава зайвого не дасть або Що втрачають жінки, які достроково виходять на пенсію

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Через два місяці мені виповниться 55 років. Згідно з новим пенсійним законодавством, я мала б виходити на пенсію через два роки. Але не можу працювати ті два роки, бо робота важка і здоров’я підводить. Знаю, що тим, хто виходить на пенсію швидше за зазначений вік, пенсію зменшують на 0,5 відсот­ка. Але розібратися в новому законодавстві без спеціаліста дуже складно. Може, ви через газету попросите прокоментувати цю статтю пенсійного законодавства.  А це питання цікавить багатьох жінок.

У новому пенсійному законодавстві сказано, що до 1 січня 2015 року жінки можуть виходити на пенсію після досягнення 55 років за наявності 30-річного стажу роботи та за умови звільнення з роботи. І тоді пенсія зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Саме та частина про зменшення пенсії на 0,5% викликає чимало запитань, кожен тлумачить її по-різному. Одні кажуть, що з пенсії  щомісяця знімають 0,5%, інші стверджують, що відрахування значно більші — 12,18%, залежно від того, кому скільки залишилося до виходу на пенсію за новим законодавством. Дякую.

З повагою Катерина Остапчук, м. Львів.

«Газета» звернулася до заступника начальника Головного управління Пенсійного фонду — начальника управління пенсійного забезпечення Львівської області Руслани Іванкової та попросила відповісти на декілька запитань.

— Жінка виходить на пенсію достроково, в 55 років, хоча має іти у 57. Її пенсія становить, скажімо, 1500 грн. З цієї суми щомісяця держава знімає 0,5% чи 12% (24 місяці, що залишилися до часу, коли їй виповниться 57 років, множимо на 0,5%)?

— У разі дострокового виходу на пенсію пенсійна виплата жінки зменшиться на 12%.

— Якщо знімають 12%, то чи зменшуватимуть відсотки з кожним місяцем, адже до 57 років, коли жінка мала вийти на пенсію, щоразу залишатиметься менше часу. Тобто, чи вестимуть такий підрахунок (23 х 0,5%, 22 х 0,5%, 21 х 0,5% тощо)?

— Ні, такого підрахунку не вестимуть. Відсоток зменшення визначають на час призначення дострокової пенсії, його можуть переглядати лише в разі працевлаштування особи до досягнення передбаченого пенсійного віку. При цьому достроково призначену пенсію не виплачуватимуть, але після звільнення відсоток зменшення переглядатимуть, ураховуючи відпрацьований період.

— Коли жінці, що вийшла на пенсію достроково, нарешті випов­ниться 57 років, яка в неї буде пенсія — 2000 грн., як нарахували спочатку, чи 1820 грн. (коли від 2000 грн. відняли 12% — 180 грн.)?

— Зменшення розміру пенсії за віком застосовують протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду. Тобто після досягнення пенсійного віку (57 років) зменшення розміру пенсії надалі застосовуватимуть. У вашому випадку жінка і далі отримуватиме 1820 грн.

Олександра Баландюх

До списку новин