загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Вишивка гладдю: Як вишивати гладдю, техніка вишивання, основні стежки

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Вишивка гладдю улюблена багатьма вишивальницями, але не всі знають, як різноманітні прийоми цієї вишивки. Стібки гладі можуть заповнювати весь мотив або якусь його частину (крайова гладь), розташовуватися одночасно на лицьовій стороні тканини і на виворітній (двостороння гладь), тільки на лицьовій стороні («верхошов»), ряди  стібків одного кольору можуть непомітно «входити »в ряди стібків іншого кольору (тіньова гладь). Візерунки  вишивки можна виконувати білими нитками (біла гладь) і кольоровими (кольорова гладь).

Як вишивати гладдю

 

Для ручного вишивання необхідно мати голки, ножиці, наперсток, сантиметр, а також кальку і копіювальний папір.

Поради щодо вибору інструментів і матеріалів для вишивання гладдю.

 

·         Голки для вишивання краще брати короткі з видовженими вушками (вишивальні № 1 і 2).

·         Ножиці для роботи можуть бути двох видів: маленькі з загнутими кінцями для обрізання ниток при вишиванні і великі-для розрізання тканин і мотків ниток.

·         Наперсток необхідний для проштовхування голки через тканину при підшивці країв тканини на виробі.

·         Сантиметр потрібен для визначення розміру виробу, розмітки візерунків на тканині.

·         Калька нагоді при підготовці малюнка до перекладу на тканину. Візерунок з оригіналу спочатку переводять на кальку, а з кальки – на тканину.

·         Копіювальний папір необхіден для перекладу малюнка на тканину.

·         П’яльці потрібні для утримання тканини в натягнутому стані і запобігання її від деформації. П’яльці можуть бути прямокутні або круглі. Дуже зручні для роботи круглі дерев’яні п’яльця. Вони складаються з двох обручів діаметром 20-40 см, що входить один в інший.

Тканину для вишивки кладуть на менший обруч і розпрямляють так, щоб нитки її не перекосилися. Зверху накладають великий обруч, натискають на нього і тканину туго натягують. Щоб тонка тканина не порвалася, а також для того, щоб в процесі роботи вишивальна тканина не забруднилася, поверх неї кладуть інший шматок тканини з вирізаним в середині довкруги діаметром, меншим діаметру п’ялець.

П’яльці можуть бути з гвинтом, за допомогою якого їх прикріплюють до столу.

Для вишивок по намальованому контуру підходять як лляні та бавовняні тканини, так і шовк, вовна, сукно. Кращими нитками вважаються муліне. Вони мають міцне забарвлення, блиск і необхідну міцність. Придатні також вовняні, штапельні і шовкові нитки.

До списку новин