загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсіонерам заплатять з кишені імпортерів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Уряд планує отримувати 1% з кожного проданого на міжбанку долара чи євро, щоб підлатати діру в Пенсійному фонді

Уряд планує реанімувати збір з валютних операцій, проти якого виступали в МВФ. У п'ятницю Міндоходів оприлюднило поправки до закону "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", якими запропоновано повернути оподаткування безготівкових валютообмінних операцій.

Суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності хочуть змусити платити збір до 1% при купівлі іноземної валюти в безготівковій формі, – пише "Коммерсант-Украина".

Збір з безготівкових операцій купівлі-продажу валюти діяв в Україні з 1998 року як тимчасовий захід для скорочення дефіциту бюджету Пенсійного фонду (ПФУ). У різні роки його ставка становила від 0,2% до 1,5%, однак суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності створювали схеми, що дозволяли ухилятися від сплати, домагалися в суді відтермінування або списання. У липні 2010 року бізнес звільнили від збору, проте вже через два роки Державна податкова служба запропонувала його повернути. Податківці тоді виступили з ініціативою зниження єдиного соціального внеску і запропонували компенсувати падіння доходів ПФУ введенням тривідсоткового збору з безготівкових операцій (додаткові надходження 14 млрд грн).

Зараз повернення збору передбачено президентським національним планом упровадження реформ на 2013 рік. У пояснювальній записці до законопроекту чиновники кажуть про збір як про додаткове джерело формування держбюджету, кошти якого спрямують на виплату пенсій, надбавок до пенсійних виплат і їх підвищення. Тобто надходження, обсяг яких у Міндоходів не розрахували, використають на покриття дефіциту Пенсійного фонду, а не на його реформу.

Платниками збору стануть як мінімум усі імпортери. Минулого року вони купили іноземних товарів і послуг на $91,4 млрд. Сплата одновідсоткового збору дала б Пенсійному фонду 7,3 млрд грн. Це майже утричі менше щомісячних пенсійних виплат.

Перший віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Сергій Прохоров відзначає, що, з точки зору наповнення держбюджету, новий збір доцільний, але він призведе до збільшення вартості контрактів і зниження конкурентоспроможності.

"Бізнес не оцінить такого рішення, адже якщо для галузі необхідно закуповувати комплектуючі та сировину за кордоном, то це відіб'ється на собівартості продукції", – пояснює пан Прохоров.

Виконавчий директор Європейської бізнес асоціації Анна Дерев'янко погоджується, що бізнес буде перекладати витрати на споживачів – збільшувати вартість товару.

"І торкнеться це не лише імпорту, але й експортерів, які у своїй діяльності використовують імпортну сировину. Тобто буде стимулюватися підвищення ціни такої продукції, зокрема у сферах харчової та легкої промисловості", – резюмує вона.

Нагадаємо: наприкінці квітня народний депутат Володимир Зубик (Партія регіонів) подав законопроект з ініціативою змусити платити одновідсотковий збір усіх фізичних та юридичних осіб, які здійснюють як купівлю, так і продаж безготівкової валюти. Ефект для бюджету він оцінив у 16,5-22 млрд грн.

До списку новин