загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

У Києві стартував проект арт-допомоги психічнохворим

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У київському Будинку вчителя стартував Всеукраїнський проект «Мистецтво, що об’єднує всіх!». Проект охопить всі регіони України та презентуватиме творчість пацієнтів з проблемами психічного здоров’я у різних напрямках мистецтва, сприятиме реінтеграції пацієнтів у повноцінне соціальне життя суспільства, повідомила прес-служба Департаменту охорониздоров'я ЛОДА.

Питання є надзвичайно актуальним, адже за даними Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, на початок 2013 року 2,5% жителів України знаходилися під наглядом психіатра.

Презентація проекту розпочалась із спектаклю «Двірнича спілка» театру Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні. Постановку готували упродовж року, і в ній беруть участь пацієнти лікарні, професійні актори, медичні працівники.

За словами завідувача кафедри психіатрії та психотерапії факультету післядипломної освіти ЛНМУ імені Д. Галицького, головного лікаря Львівської обласної психіатричної лікарні Олександра Фільца: «Метод арт-терапії для психічно неврівноважених хворих застосовували ще у Давній Греції. Наш театр започатковано 16 років тому. Арт-терапія дуже важлива для таких пацієнтів і ще важливіше те, що поруч з ними у спектаклі беруть участь здорові люди. Така терапія відкриває пацієнтів, дозволяє їм увійти в систему нормальних емоційних стосунків. Тому, майже ніхто із учасників вистави (пацієнтів) давно не лежить у лікарні, а лікується амбулаторно. Це і є пряма соціалізація».

Проект «Мистецтво, що об’єднує всіх!» реалізується за підтримки МОЗ України, посольства Великої Британії в Україні та громадських організацій.

Його мета – привернути увагу громадськості до потреб десоціалізованих членів суспільства – психоневрологічних хворих та допомогти їм у питаннях реабілітації та соціальної адаптації.

Після презентації проекту головні спеціалісти та експерти України з питань психіатрії, на круглому столі, що відбувся в рамках проекту «Мистецтво, що об’єднує всіх!» поділилися досвідом застосування арт-терапії. На офіційному сайті МОЗ України одночасно відбувалась онлайн трансляція заходу. Завдяки цьому він був доступний для представників всіх регіональних департаментів охорони здоров’я.

До списку новин