загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Чому гроші у сім‘ї призводять до суперечок?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Соціальний психолог професор Рольф Гаубл пояснює, чому фінансові питання у літніх людей є дискусійною темою і можуть зашкодити стосункам, вбиваючи будь-які романтичні почуття.

Гроші чи кохання? Чому ця пропорція така складна, пане Гаубл?

Гроші та справжнє кохання - в нашій культурі це не поєднуване. Гроші шкодять романтиці, тому ми відокремлюємо фінанси відразу на початку наших стосунків. Хто про них говорить, потрапляє під підозру, що любов для нього є лише другорядною.

Тобто спочатку про гроші не розмовляють, проте потім сперечаються?

Ми часто випускаємо з поля зору той факт, що любов безтурботно розцвітає лише тоді, коли все гаразд з фінансами. Раніше чи пізніше потрібно буде вияснити, що можна або хочеться собі дозволити, або як мусить бути розподілений сімейний дохід.  Тоді й виникає більшість конфліктів. Чоловіки та жінки мають різні “фінансові стилі”.

Деяка  різниця існує також у відношенні до грошей?

Звісно. Чоловіки та жінки мають емоційно інший підхід. Для чоловіків гроші повязані найчастіше з успіхом та силою, і вони сповідують цю точку зору. Жінки, всупереч цьому, асоціюють з фінансами безпеку та самостійність. Це часто засмучує партнерів з меншою заробітною платою.

Тобто гроші це більше ніж просто платіжний засіб?

Гроші втручаються в світ наших почуттів. Для чоловіків, зароблені ними самими гроші є індикатором їх значимості. З виходом з трудового життя дуже швидко виникає питання: «Чи потрібний я тепер?». Це - перелом в житті й може привести до сімейних конфліктів.

І три пакети супу у возику у супермаркеті - це лише привід розпочати суперечку за парканом?

Фактично часто йдеться не про гроші самі по собі. Більшу роль відіграють влада та контроль, а також страх і невдоволеність. Коли літні люди, які зазвичай більше не мають жодних турбот пов’язаних з роботою, починають сваритися через подібні проблеми, то, можливо, вони сперечаються за те, чого їм так не вистачає: значимості та визнання. При цьому є позитивний момент у тому, що суперечка навколо грошей уможливлює комунікацію - вона стає приводом для спільної дискусії.

Фінансова залежність вважається вбивцею стосунків. В старшому віці це має таке ж значення?

На цьому я не грунтую свою думку. Раніше ролі були розподілені. Традиційно чоловік був постачальником і мав у своєму розпорядженні банківський рахунок. Жінка турбувалася про сім'ю, вона була неминуче залежна від свого чоловіка і ситуація, імовірно, зараз така ж і у пенсійному віці. Подружжя, за роки прожиті разом, приходять, як правило, до домовленості, яку більше не обговорюють - також через страх перед змінами, позитивний результат яких не можна передбачити. У випадку розлучення жінка може стверджувати, що вона завжди була лише для сімї і від власного заробітку відмовилася. Її досягнення ніколи не були оцінені ні в євро, ні в центах. Якраз для самотніх жінок бідність у похилому віці є актуальною темою.

Переклад з німецької.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин