загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсійне забезпечення чорнобильців у 2013 році

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Сьогодні статуспостраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в нашій державі мають понад 2,1 млн. осіб.

На обліку в органах Пенсійного фонду України перебувають 855 293 особи з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них до І категоріївіднесено 113 677 осіб, до  ІІ категорії – 126 232 особи, ІІІ категорії – 199 056 осіб, ІV категорії – 416 328 осіб.

Громадянам, яким встановлено інвалідність внаслідок Чорнобильської катастрофи, пенсії призначаються за нормами спеціального  закону – «Про статусі соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

         На 1 квітня 2013 року середній розмір пенсії в ліквідаторів-інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильськоюкатастрофою, становить 4081,56 грн., що майже втричі більше, ніж розмір пенсії, обчислений за загальними правилами.

         Для зазначеної категорії осіб встановлено мінімальну пенсійну виплату, яка не може бути нижчою: в інвалідів І групи – 285, ІІ групи – 255, ІІІ групи – 225 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. До речі, такі ж розміри встановлено для інвалідів війни.

Пенсії учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою,обчислюються із заробітку, отриманого за роботу в зоні відчуження у 1986 – 1990 роках.

Пенсії особам, віднесеним до ІІ – ІV категорій, обчислюються за загальними правилами, але призначаються з більш раннього віку. Крім цього, до такихпенсій встановлюється додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю.

На сьогодні розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, для осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи становить: ІІ категорія – 160,92 грн.; ІІІ категорія – 107,28 грн.; ІV – 53,64 грн.

Пенсійний фонд України забезпечує своєчасність та правильність обчислення пенсії чорнобильців. Видатки на пенсійне забезпечення осіб, якіпостраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,  у І кварталі 2013 року, за оперативними даними, становили 1650,2 млн. грн. Це на 157,9 млн. більше, ніжза відповідний період минулого року.

До списку новин