загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Що святять на Трійцю: народні повір'я і традиції

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

За кілька днів, 23 червня, Україна відзначатиме прекрасне літнє свято - Трійцю.

Трійця - це радісне красиве торжество, адже в цей період вся земля вкрита ніжними квітами, свіжою, пахучою зеленню, яка ще не пожовкла під спекотним літнім сонцем. Цвітуть поля жита і пшениці, і від подиху вітерця вони хвилюються, наче зелене буйне море.

Що святять на Трійцю - прикраса житла

У Троїцьку суботу господині готуються до свята і печуть калачі. Один із калачів обов'язково кладуть на підвіконня, щоб задобрити русалок і лісових мавок. Також маленькі калачі роздають жебракам.

Здавна до Трійці господині приводять у порядок дім і прикрашають своє житло. У давнину на іконах і образах у червоному кутку розвішували чисті вишиті рушники, лавки застеляли покривалами, доріжками і килимками, на ліжках одну на іншу складали гарно вишиті подушки.

Головною прикрасою, звичайно ж, є квіти і трави. Чоловіки йшли в ліс, у поле і на річку за зеленими гілками і болотними травами. Ними прикрашали образи, двері в оселю, ворота і стовпи, розкидали по підлозі, і дім наповнювався незвичайним соковитим ароматом трав і квітів.

Як інформує tochka.net, на Трійцю обов'язково святять квіти, в основному польові, і букети, складені з пахучих трав і зелених гілок дерев: берези, липи, клена, дуба, горобини, а також аїру, м'яти, меліси, любистку тощо.

Після церковної служби освяченими травами легенько шмагали всіх рідних і членів сім'ї, бажаючи їм здоров'я.

Що святять на Трійцю - захист від русалок

За народними переказами, на Зелені свята в Трійцю з річок, озер, ставків на берег виходять русалки. Вони веселяться, водять хороводи, співають пісні, гойдаються на гілках дерев. Щоб дізнатися свою долю, потрібно заглянути у воду, де до зорі купалися русалки.

Небезпечно на Трійцю самостійно йти у ліс або поле - там вас можуть зустріти русалки і залоскотати до смерті. Тому, щоб задобрити русалок, оселі прикрашали березовими, кленовим, липовими гілками.

Дівчата сплітали маленькі віночки з квітів і трав, які розвішували на образах. На Трійцю такі вінки святили, щоб вони охороняли будинок від нечистої сили і зла.

Також для захисту від русалок у водоймах і колодязях під час хресної ходи святили воду. Цією ж водою освячували будинки та господарські споруди.

Що святять на Трійцю - поминання померлих

Напередодні Трійці, в Троїцьку суботу, здійснюється поминання померлих, а у понеділок після Трійці відзначається День Святого Духа.

На Зелені свята обов'язково поминають померлих, причому це рідкісний період, коли відправляється панахида не тільки по тих людях, хто помер природною смертю, а й по самогубцях.

Після служби парафіяни йдуть на кладовище, де запалюють свічки і кладуть на могили квіти.

До списку новин