загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Німецьких пенсіонерів наймають як "старших експертів"

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Достроковий вихід пенсію стає минулим. Підприємства подовжують фахове життя працівників, наскільки це можливо. Концерн Bayer навіть наймає пенсіонерів - старшими фахівцями на спецпроекти.

Довгі тридцять років Гельмут Шаке обіймав керівну посаду на хімічно-фармацевтичному німецькому концерні Bayer AG. Він контролював безпеку виробництва і обладнання. У 2007 році чоловік пішов на зароблену пенсію. Втім, ненадовго: 67-річний Шаке раз у раз повертається до роботи, втілюючи тимчасові проекти на своєму колишньому підприємстві.

"Для мене ця робота означає дуже багато. Це все ще маленький виклик", - розповів чоловік DW. Він не вважає працю на пенсії чимось поганим і каже, що зберігає "свіжу голову", вирішуючи теоретичні та практичні проблеми в добре знаній сфері. До того ж, спілкується з колишніми колегами. "Відверто кажучи, цього мені трохи бракувало, коли я пішов на пенсію", - розповідає Шаке про свою роботу старшого експерта на неповну ставку.

Позитивні відгуки

На концерн Bayer AG у всьому світі працюють близько 110 тисяч людей. Це одне з найбільших німецьких підприємств. Щоб не втрачати цінних спеціалістів, коли ті йдуть на пенсію, тут нещодавно заснували мережу старших експертів - BaySEN. "Цей проект приносить користь усім нам", - каже керівник мережі Міхаель Ташке. "Ми почали працювати над цим із кінця 2011 року і за цей час задіяли близько сотні експертів, отримуючи дуже позитивні відгуки", - констатує він.

Один з "ветеранів" - Альфред Ельберт, який тридцять років фахово займався захистом рослин. Три роки тому, вийшовши на пенсію, чоловік покинув улюблену справу. Але, отримавши кілька місяців тому пропозицію розробити новий засіб для захисту рослин у Латинській Америці, він вагався недовго. Відтоді Ельберт уже двічі побував у Бразилії.

Менше стресу

"Раніше робота приносила задоволення і була цікавою, але й дуже стресовою, і забирала час від рання до вечора", - каже Ельберт. Натомість як старший експерт він із перервами працює над одним проектом цілий рік, маючи більше свободи для планування подорожей. "Усе це почало займати значно менше часу", - підсумовує спеціаліст.

До мережі старших експертів концерну нині належать понад 230 пенсіонерів. Відносини з ними керівники підприємства та представники робітників узгодили в договорі. У ньому обидві сторони наголошують, що йдеться не про гнучкіше використання робочої сили чи заощадження на позаштатних співробітниках. Для пенсіонерів, контракти яких залежно від проекту укладаються на два-три тижні, гроші не відіграють першорядної ролі.

У виграші - всі

Виглядає на те, що ситуація виграшна для всіх: підприємство користає з багаторічного досвіду "старожилів", а вони тішаться з того, що знов затребувані. "Не можна просто так після 40 років у робочому ритмі одразу переключитися на суцільний відпочинок", - каже Рудольф Ухдорф. Раніше він керував виробництвом синтетичних матеріалів, а віднедавна став старшим експертом.

Коли по експертизу до Ухдорфа звернулися колишні колеги, яких чоловік знає багато років, він прийняв рішення дуже швидко. "Якщо мене запитують, чи можу я ще раз допомогти, я роблю це дуже охоче", - каже 65-річний інженер-хімік. Нещодавно він провів шість тижнів у Техасі, наглядаючи за профілактичними роботами на одному з підприємств концерну.

Клаус Ульрих, Аніта Грабська

До списку новин