загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як вибрати туристичний намет

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Сезон літніх відпусток і подорожей відкритий, тому саме час вибирати туристичний намет. Широкий асортимент туристичних та кемпінгових наметів від вітчизняних та зарубіжних виробників дозволяє сучасному споживачеві без поспіху і сумнівів вибрати той варіант, який буде повністю відповідати його потребам і очікуванням, повідомляє Все просто.

Сьогодні ми детально розглянемо основні види наметів і визначимо основні критерії вибору.

Види наметів

На ринку туристичного спорядження представлено безліч видів наметів, однак ми розглянемо найбільш популярні з них.

Туристичні намети

Намети, які призначені для використання в звичайних туристичних походах (польових або гірських).

Кемпінгові намети

Намети, що мають великі габарити в порівнянні з туристичними. Найчастіше використовуються для розбиття стаціонарних кемпінгових містечок (автокемпінги, польові походи та інше).

Експедиційні намети

Це більш професійний вид наметів, який застосовується в складних експедиційних походах в можливих складних або екстремальних погодних умовах.

Конструкція наметів

Важливим критерієм при виборі туристичної намети є і її конструкція. За типом конструкцій намети можна розділити на двошарові і одношарові.

Одношарові намети

Одношарові намети являють собою конструкцію, в якій дно з’єднується з верхнім тентом. Як правило, в таких наметах відсутній тамбур. Такі моделі легші та менші за розміром, при цьому в більшості випадків погіршуються теплоізоляційні характеристики.

Одношарові намети призначені для використання виключно в теплу пору року (пізньою весною, влітку і ранньої осені). До недоліків одношарових наметів можна віднести: відсутність додаткової вентиляції внаслідок чого утворюється конденсат, швидкі тепловтрати всередині конструкції.

Двошарові намети

Двошарові намети являють собою конструкцію, що складається з внутрішнього та зовнішнього шару. Кріплення шарів здійснюється до наметового каркасу, що дозволяє створювати необхідний повітряний простір між шарами.

Двошарові намети відрізняються високими теплоізоляційними показниками, крім того в них не утворюється конденсат. Ще однією не менш важливою перевагою є наявність тамбура — спеціального навісу перед входом в намет. Тамбур використовується для зберігання дрібного спорядження, рюкзаків та взуття.

Місткість наметів

Практично всі моделі наметів маркуються позначкою місткості, наприклад, 3 +1. Це означає, що намет розрахований на 3-х осіб, однак допускається розміщення 4-х. Особливу увагу при визначенні місткості намету, варто звернути і на довжину внутрішнього тенту, що гарантує зручне розташування дорослої людини всередині намету.

Водостійкість

Однією з головних експлуатаційних характеристик наметів є водостійкість. Використання наметів допускається не тільки за сприятливих погодних умов, але і в негоду.

Найчастіше цей параметр позначається так: цифра (мм), що визначає стовп води, який здатний витримати зовнішній тент для того щоб перешкоджати попаданню вологи всередину конструкції.

Показник водостійкості у більшості моделей наметів може становити від 800мм до 8000мм. Літні прості туристичні та кемпінгові намети мають водостійкість 800мм — 1500мм. Демісезонні туристичні та кемпінгові намети (на весну / осінь) водостійкістю 3000мм — 5000мм. Професійні кемпінгові та демісезонні експедиційні намети мають показник водостійкості 7000мм — 8000мм.

Міцність

Одним з найважливіших параметрів є міцність матеріалів, які використовуються для виготовлення намети.

Зовнішній тент

Для виготовлення зовнішнього тенту наметів використовують поліестер або поліамід.Поліестер стійкий до стирання, вигорання, деформації, але при цьому має значну вагу.

Поліамід має більш легку вагу, проте швидко втрачає свою форму, нестійкий до впливу сонячних променів. Як правило, для поліпшення експлуатаційних характеристик наметового матеріалу, його просочують спеціальними засобами, які перешкоджають загорянню, збільшують показник водонепроникності.

Внутрішній тент

Внутрішній тент наметів також може бути виготовлений з поліаміду і поліестеру, дуже рідко - із сітки для збільшення внутрішньої вентиляції та запобігання появи конденсату на стінках.

Дуги

Дуги наметів є складовими частинами опорного механізму. Для виготовлення дуг застосовуються різні матеріали: склопластик (скловолокно), алюмінієвий сплав. Намети, з дугами зі склопластику, мають меншу вартість, однак при цьому не поступаються в надійності, міцності і довговічності. Намети, оснащені дугами з алюмінієвого сплаву дорожчі, проте володіють безперечною перевагою — легкою вагою.

Шви

Особливу увагу варто звернути й на якість швів у наметовій конструкції. Як правило, шви можуть бути проклеєними або пропареними. Іноді шви можуть бути прошиті спеціальною ниткою, яка розбухає при попаданні вологи, запобігаючи просочування води у внутрішній тент намету. Всі шви повинні бути якісно і надійно оброблені, щоб намет не промокав під час походу.

Кріплення

Від якості кріплення залежить стійкість і надійність намету. Якісні кріплення повинні бути міцними, надійними, з відсутністю ушкоджень.

Кілочки

Кілочки також відносяться до основних елементів, що відповідають за стійкість встановленого намету, тому зверніть увагу на те, щоб вони були виготовлені з міцних і надійних матеріалів, не мали вад і пошкоджень. Кількість кілочків в комплекті має відповідати кількості петель на наметі, щоб забезпечити надійну натяжку конструкції.

Змійки (застібки)

Подібні механізми призначені для застібання наметів у вечірній і нічний час. Змійки / застібки повинні бути надійними і добре закриватися. Неякісні механізми швидко приходять в непридатність, що загрожує для вас додатковим ремонтом намету.

Колір наметів

Колір намети можна вибирати на свій розсуд, проте фахівці рекомендують для літніх походів віддавати перевагу світлим або яскравим кольорам, для холодної пори року і складних кліматичних умов — більш темні кольори.

Виробники

Ну і наостанок, декілька слів про надійних виробників наметів. Найбільш поширені моделі туристичних наметів представлені такими компаніями як:

Terra Incognita — вартість туристичних наметів коливається від 80 $ до 150 $, кемпінгові намети — 270 $ — 350 $; Tramp — ціна на туристичні намети складе 80 $ — 250 $, кемпінгові намети — від 180 $ до 500 $; Alexika — туристичні намети від виробника обійдуться вам від 180 $ до 300 $, експедиційні намети — 350 $ — 450 $, кемпінгові намети — 450 $ — 680 $.

Ми щиро сподіваємося, що прочитавши нашу статтю, Ви з легкістю зможете розібратися в усіх тонкощах вибору наметів.

До списку новин