загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Де в Європі жити найдешевше та найдорожче

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У 27 країнах Європейського союзу зберігається серйозний діапазон цін на товари повсякденного попиту, у тому числі на продукти харчування та напої, свідчать розрахунки німецького Федерального статистичного управління.

Є держави, де вартість життя наполовину вища, ніж в середньому по ЄС, але є й такі, де вона наполовину нижча.

З великих країн до середньостатистичних показників найближче Німеччина: її споживчий кошик всього на 1,8% дорожчий від загальноєвропейського.

Данія є країною з найвищим рівнем цін в Євросоюзі. Вартість життя датчан на 41,9% вища від середньоєвропейського показника. За нею йдуть Швеція (+28%) і Фінляндія (+24%).

У Болгарії жити найдешевше, тут ціни на 51,1% менші, ніж у середньому по ЄС.

Найбільш дорогими європейськими державами за межами ЄС є Норвегія (на 59,2% вище середнього показника по Євросоюзу) і Швейцарія (+58%), а найдешевшими – Албанія і Македонія.

Німецькі статистики використовували в розрахунках дані Статистичного управління Європейського союзу (Eurostat), яке опублікувало минулого тижня результати дослідження, в якому, зокрема, відбився розкид цін на продукти харчування, прохолодні й алкогольні напої.

За даними Eurostat, найдешевше їжа і безалкогольні напої куштують в Польщі – 61% від середньоєвропейського показника. Інші країни Східної Європи також входять до числа найменш витратних, в тому числі Румунія (67%), Болгарія (68%) і Литва (77%).

Список найдорожчих держав ЄС за даними критеріями знову очолюють Данія і Швеція (відповідно 143% і 124% від середнього рівня), а також Австрія (120%).

Відносно високим рівнем цін на продукти харчування та безалкогольні напої відрізняється Німеччина – на 6% вище, ніж у середньому по ЄС. Особливо дорогим на німецькому продуктовому ринку є м’ясо – 128% від загальноєвропейського рівня.

Зате ціни на алкоголь в Німеччині одні з найнижчих в Європі. Німці платять за нього лише 82% від середнього рівня по ЄС.

Є лише три країни Євросоюзу, де пиво, вино і міцні напої ще дешевші: Угорщина (79%), Румунія (75%) і лідер за даним показником Болгарія (67%).

Фінляндія є лідером за вартістю алкоголю – 175% від середнього рівня ЄС. До списку держав з особливо високими цінами входять також Ірландія (162%), Швеція (161%) і Великобританія (143%).

Однак абсолютним чемпіоном Європи за дорожнечею є Норвегія (не входить до Євросоюзу), де за алкогольні напої доводиться платити 288% від середнього рівня на континенті.

До списку новин