загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Де і для чого українці зберігають гроші

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Майже кожен другий українець зберігає свої заощадження "під матрацом".

Депозити цікавлять лише 8% громадян.

Споживчі кредити є найбільш цікавою фінансовою послугою для українських громадян. Згідно з результатами дослідження компанії GFK, проведеного на замовлення НАБУ, такими кредитами цікавляться 13% громадян.

Також серед привабливих послуг учасники опитування відзначили депозити (8%), банківські платіжні картки (7,4%), вклади в недержавні пенсійні фонди (5,6%) та поточні банківські рахунки (5,6%).

При цьому вільні гроші українські громадяни найчастіше зберігають у готівковій формі (44%), витрачають на споживчі товари (25%) або купують валюту (3,4%). Ще українці позичають гроші друзям або родичам (2,1%) і вкладають кошти в золото або ювелірні вироби (0,3%).

Більшість заощаджень опитані тримають на "чорний день", страхуючись від непередбачених витрат (40%). Також вільні кошти збирають для великих покупок або ремонту (21,2%), а на відпочинок кошти зберігає 14,5% населення.

У фінансових питаннях українці найбільше довіряють членам своєї сім'ї (37,7%), друзям і знайомим (20,7%). Співробітникам фінансових установ довіряють лише 7,4% громадян.

Самостійно розібратися при прийнятті фінансових рішень воліють 23,3% опитаних, а 18,8% не довіряють яким-небудь порадам, що стосуються "грошових" аспектів.

Опитування проводилося в першому кварталі 2013-го по всій території України. В опитуванні взяли участь близько тисячі респондентів у віці від 16 до 60 років.

Нагадаємо, за даними Держкомстату, доходи українців у першому кварталі 2013 року склали 317,251 млрд грн - на 7% більше, ніж в аналогічному періоді попереднього року. При цьому громадяни України стали значно більше заощаджувати: обсяг заощаджень порівняно з першим кварталом 2012 року склав 239,703 млрд грн (+15,3%). Приріст грошових вкладів та заощаджень в цінних паперах склав 44,4% - до 23,454 млрд грн. Разом з тим, накопичення нефінансових активів та заощаджень в іноземній валюті залишилися на незмінному рівні: 329 млн грн і 1,111 млрд відповідно.

За даними НАБУ, приріст депозитів фізичних осіб у банках у І кварталі 2013 року становить 20,5 млрд гривень. За даними асоціації, банки продовжують залучати переважно строкові депозити населення, при цьому більшість вкладів - у гривнях.

До списку новин