загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Громадська ініціатива: ліки для бідних i безпритульних

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Ні страхування, ні житла, ні їжі… Якщо безпритульний ще й захворіє, то часто не має грошей навіть на пігулки від головного болю. Таких людей безкоштовно рятує благодійна організація в Гамбурзі.

 

"Ми починаємо з сортування медикаментів. Сидимо за великим столом та іноді з лупою в руках чи в окулярах із товстими скельцями роздивляємося, як довго ліки ще придатні до вживання", - так Зонне Леддин описує роботу організації "Медикаменти для людей у біді". Учителька танців заснувала це об'єднання ще в 1996-му, але загалом займається доброчинністю вже близько 20 років.

"Усе почалося в часи війни в колишній Югославії. Ми бачили фото в газетах і питали себе: як можна допомогти цим людям?" - оповідає жінка. Тоді вона зустріла лікаря, який відвозив медикаменти до кризового регіону - спершу власним легковим автомобілем, а потім - вантажівкою. Леддин була вражена і взялася йому допомагати. Вона пропрацювала разом із лікарем чотири роки і каже, що багато чого навчилася.

Ліки, які мали бути знищеними

Нині організація "Медикаменти для людей у біді" постачає ліки по всьому світу. Однак безпритульних і незаможних вистачає й одразу за порогом - в Гамбурзі й на околицях портового міста. Лікарі, що підтримують проект, працюють добровільно й безкоштовно по всьому місту: у благодійній організації Alimaus, "Медпункті для безпритульних" Caritas, пункті меддопомоги мігрантам Malteser Migranten Medizin тощо. Хворих консультують, лікують і доглядають, а також видають їм ліки.

Медикаменти для безпритульних організація отримує в аптеках та від лікарів. Проект регулярно підтримують близько 70 гамбурзьких приватних лікарів. Надають переважно зразки ліків із фармацевтичних фабрик та так звані браковані партії, розповів DW лікар Торстен Дідерих, який підтримує організацію і спільно з колегою та ще одним аптекарем консультує хворих. Партії ліків визнаються бракованими насамперед тоді, якщо ушкоджені упаковки, пояснює він. "Уявіть собі, що (під час доставки - Ред.) один контейнер падає і трохи причавлює упаковки внизу. У такому разі вони мають бути знищені", - каже Дідерих. Натомість завдяки благодійним проектам їх роздають, якщо вміст упаковок не ушкоджено, є листки-вкладиші й не збіг термін придатності. Потрапляти до пацієнтів усе це повинно тільки через аптеки та лікарів.

І для України теж

Організація має дозвіл на збирання ліків між Гамбургом і Люнебургом. Восьмеро "медичних кур'єрів" один-два рази на рік обходять, заздалегідь попередивши, приватні лікарські кабінети й цікавляться, чи є щось для безпритульних, розказує Зонне Леддин.

Та перш ніж ліки потраплять до рук хворих, їх ретельно сортують близько 30 помічників і помічниць. Цінний вантаж перевозять у великих картонних коробках, детально їх маркуючи. "Найчастіше потрібні антибіотики, анальгетики та ліки для серця", - підсумовує Леддин.

Попереднє сортування коробок і коробочок, таблеток, крапель і мазей полегшує роботу медикам, які роздають усе це на місцях. Ліки з Німеччини вже привозили до України, Польщі, Литви, Тибету, Афганістану. У Тибеті, зокрема, якось допомогли отримати мікроскоп чоловіку, який облаштував медичний пункт на висоті чотирьох тисяч метрів над рівнем моря. Про це Зонне Леддин розповідає з гордістю. Втім, такі акції - радше виняток. Головна мета організації - допомагати людям, які взагалі не мають грошей на ліки, й доправляти до них медикаменти, які інакше могли б зіпсуватися чи бути знищеними.

До списку новин