загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Топ-10 продуктів, які забарвлюють зуби

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Після прийому їжі, що містить барвники, зуби набувають жовтуватий або коричневий відтінок. Більш інтенсивній пігментації зубів сприяють кислі страви і продукти (наприклад, лимон, соки), які руйнують емаль, тим самим роблячи зуби більш сприйнятливими до фарбування.

Червоне вино

Багатьом відомо, що в помірних кількостях вино приносить користь для здоров’я. Разом з тим, червоне вино негативно позначається на стані зубів. Вхідні до складу червоного вина поліфеноли, руйнівно діють на зубну емаль. А хромогени укупі з танинами, що містяться у вині, забарвлюють зуби.

Кава

Стан зубів у любителів кави далекий від ідеального. Регулярне вживання цього напою призводить до появи жовто-сіруватого відтінку зубів. Щоб зменшити рівень пігментації зубів від кави, в напій рекомендують додавати молоко. Користь від молока ще й у тому, що в ньому міститься кальцій, який благотворно впливає на стан зубної емалі.

Спортивні напої та енерготоніки

Через підвищену кислотність часте вживання цих напоїв призводить до руйнування емалі, внаслідок чого вона знебарвлюється.

Томатний соус

Через велику кислотність томатного соусу, цей продукт руйнівно діє на зубну емаль, чим викликає появу плям. Для того щоб мінімізувати пігментацію перед вживанням томатів рекомендують з’їдати листя салату, брокколі або шпинат, що захистить ваші зуби від фарбування.

Бальзамічний оцет, соєвий соус

Часте вживання темних соусів, особливо ті які мають кислий смак, призводять до утворення плям на зубах. У цьому зв’язку рекомендується не вживати ці продукти часто, і по можливості переходити на більш світлі заправки, наприклад рисовий соус або сік лимона.

Чай

За даними деяких досліджень, навіть трав’яні чаї здатні забарвлювати зубну емаль, не кажучи вже про чорний чай, який у великих кількостях містить таніни. Але в той же час чай є легким бактерицидним засобом, що захищає ваші зуби від шкідливого впливу мікроорганізмів.

Газовані напої

Практично у всіх солодких газованих напоях міститься велика кількість ортофосфорної кислоти. Висока кислотність напою руйнує емаль, а що містяться в газованій воді (зокрема, кольорових) барвники з легкістю проникають всередину емалі. Крім того, в газованих напоях містяться ряд шкідливих добавок, які з часом можуть призвести до ерозійним процесам.

Ягоди

Такі ягоди, як чорна смородина, чорниця, ожина, містять у своєму складі велику кількість пігментних молекул і кислоти. Тому після їх вживання зуби набувають характерний відтінок, властивий ягодам. Звичайно ж, шкідливий вплив на зуби не зрівняється з тією неоціненною користю, яку надають ягоди нашому здоров’ю. Тому відмовляти собі в ягодах не варто. Потрібно лише ретельніше стежити за станом ротової порожнини в літній сезон.

Цукерки

До фарбування зубів призводять льодяники і цукерки, особливо карамель і ірис. Часте вживання солодощів не тільки зіпсує зовнішній вигляд зубів, але і згубно позначиться на їхній структурі. Захоплення солодощами призводить до розмноження мікроорганізмів, внаслідок чого розвивається карієс.

Буряк

Після вживання буряка або бурякового соку відразу чистіть зуби, або хоча б прополощіть ротову порожнину. У буряках міститься велика кількість хромогенів, що володіють забарвлюючою дією.

До списку новин