загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

7 змін тіла і розуму, які будуть відбуватися з вами в міру старіння

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Молодим людям літні можуть здаватися забудькуватими сварливими старими з зморшкуватим обличчям, але наука малює іншу, більш детальну картину старіння: літні люди, як правило, стають щасливішими, ліберальнішими в поглядах і дотепнішими.

1. Ви станете ліберальнішими

Вважалося, що з появою зморшок люди стають більш закостенілими в поглядах, проте дослідження, проведене в період з 1972-го по 2004-й рік, показує, що це не зовсім так: за цей час дослідники опитали 24 тис людей, і отримані результати демонструють зміну ставлення до світу у різних вікових групах.

Так, чим дорослішою була людина, тим більш ліберальним ставало її ставлення до політики, економіки, расової приналежності, статі, релігії та сексуальності.

2. Ваші стовбурові клітини старіють разом з вами

Стає гіршою не тільки шкіра – всі клітини організму змінюються з віком: незважаючи на постійне оновлення стовбурових клітин та заміну старих або пошкоджених клітин новими, вони також зношуються. Дослідження, опубліковане в журналі «PLoS Biology» у 2007-му році, показує, що регенеративна здатність стовбурових клітин знижується при досягненні певного віку.

У ході дослідження вчені вивчили стовбурові клітини кісткового мозку, взяті у молодих і старих мишей – ці клітини пересадили тим мишам, у яких раніше клітини кісткового мозку загинули. Спочатку стовбурові клітини як молодих, так і старих мишей відновлювалися і ділилися приблизно з однаковою швидкістю, але потім регенерація старих клітин значно сповільнилася порівняно з регенерацією молодих. Вчені вважають, що справа в генетиці – гени, що відповідають за стрес і хвороби, з віком у старих клітинах стали активнішими.

3. Потреба у сні знизиться

Було проведено дослідження за участю 110-ти здорових людей різного віку: їм було дозволено спати в середньому по вісім годин на добу. При цьому старша група (від 66-ти до 83-х років), як правило, спала на 20 хвилин менше, ніж середня група (від 40-ка до 55-ти років), а ті, у свою чергу, на 20 хвилин менше молодшої групи (від 20-ти до 30-ти років). Найпростіше пояснення цьому в тому, що літнім людям потрібно менше часу на те, щоб виспатися.

Є й інше підтверджене дослідженнями пояснення: літнім людям потрібно більше часу, щоб заснути – вони не можуть зробити цього відразу, крім того, вони проводять менше часу в фазі глибокого сну, і в них виникає більше складнощів для підтримки сну.

4. Ви будете частіше відволікатися

Якщо у вас виникають проблеми з тим, щоб абстрагуватися від сторонньої інформації, – від миготливих рекламних щитів до чужої балаканини по телефону-то вік навряд чи послужить вам гарну службу: у міру старіння здатність людини ігнорувати відволікаючі фактори погіршується.

5. Погіршиться стан шкіри

Ваша шкіра в’яне по досягненні 50-ти років: з віком епідерміс, зовнішній шар шкіри, стоншується, одночасно шкіра стає менш еластичною, а жирових клітин на обличчі в глибинних шарах шкіри стає менше – результатом є поява зморшок і складок.

Різні ін’єкції можуть на деякий час «омолодити» обличчя, але дослідники вважають, що косметичних процедур може бути недостатньо.

Справа в тому, що щелепні кістки, очниці і вилиці теж зношуються, що призводить до обвисання верхніх повік, западання щік і щелеп. Можливо, через деякий час цю проблему зможуть вирішити кісткові імплантати, але, як і при будь-якій операції, існує ризик отримати інфекцію або оніміння.

6. Ваше почуття гумору не зміниться

Сміх корисний для організму і для літніх людей. Збереження афективного реагування важливо, оскільки є невід’ємною частиною соціальної взаємодії, і, крім того, вже давно відомо, що сміх поліпшує якість життя, допомагає справлятися зі стресом і правильно сприймати процес старіння.

7. Можливо, ви станете більш позитивно ставитися до життя

Стереотипні картини сварливих старих не знайшли наукового підтвердження – похилий вік може принести щастя багатьом людям, хоча наскільки справедливий цей висновок, поки сказати складно.

До списку новин