загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Літо триває: куди податись?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Літо вже перейшло свій екватор. Радощі червня та липня вже позаду. Але це не привід сумувати. Адже в запасі є ще серпень, і його можна провести собі на користь, добряче відпочивши.

Недавно зустрів старого знайомого. Він якраз повернувся з відпочинку із Криму. Розповідав, як відпочивав не по путівці в санаторії, а, як то кажуть у народі, “дикарём”, тобто неофіційно, через зна-йомих, за помірною платою. Також мій співрозмовник поділився своїми спогадами та враженнями з попередніх мандрівок. Саме його розповіді і надихнули мене дослідити те, як можна цікаво відпочити влітку в Україні, витративши мінімум коштів

Трішки статистики. Згідно з опитуванням порталу УБР, більше половини респондентів грошей на відпустку взагалі не мають, а трохи менше третини готові витратити на літні вакації від 2000 до 5000 гривень.

Отже, у нашому списку є: зелений туризм, фестивалі та дикий відпочинок.

Зелений туризм

Зелений туризм традиційно розвинутий у Карпатах. Але останнім часом він потужно розвивається і в інших областях, зокрема на Поділлі та на Волині. Плюси: свіже повітря, екологічно чисте харчування, недалека дорога (є, звичайно, глухі місця, куди добратись складніше).

Мінуси: може бути нуднувато. Тому садибу варто обирати таким чином, щоб навколо було якомога більше цікавих місць. Цікаві місця кожен розуміє по-своєму – кому замки і фортеці, а кому нічні клуби та дискотеки.

Щодо цін. Зараз у Карпатах можна відпочити в середньому за 50 грн. на добу з особи без харчування. Відпо-відно, ця сума – 2-5 тис. грн., – просто величезна. Харчування, навіть у кафе і ресторанах, не є настільки дорогим, як у великих містах.

Фестивалі

Фестивалі в Україні стають усе популярніші. Починалось усе на початку двотисячних з Шешор. Фестивалі бувають: музичні, гастрономічні, винні, пивні, етнічні, джазові, одноденні, кількаденні й навіть тижневі, у горах і біля моря. Словом, вибір доволі широкий.

Плюси: розважальна програма забезпечена – тільки встигай відвідувати всі заходи і всі майстер-класи. Веселий натовп навкруги, музика і доволі часто цікаві місця навколо.

Мінуси: умови перебування спартанські: польова кухня, намет і гітаристи у сусідньому наметі. Гітарист може бути і плюсом, але не опів на четверту ранку з надривними співами…

Ціни. Фестивалі бувають за кошти і безкоштовні. Ціни на квитки коливаються від символічних 20-30 грн. до 500 і більше гривень. Найдорожчими з точки зору добирання є фестивалі в Криму. Проживання в наметі буде безкоштовним. На окремих фестах місця в наметовому містечку є платними. Але в такому випадку варто розраховувати на безкоштовні душ, туалет та дрова в цьому самому містечку. Зрештою, нічого не заважає поставити намет трохи далі від фестивалю – там буде і безкоштовно, і, що головне, тихо уночі. Харчування на фестивалях можна організувати по-різному – починаючи від дешевої «мівіни» і закінчуючи шашликами та хот-догами, які, зазвичай, продають безпосередньо на фесті. Також часто на фестивалях є польова кухня з домашніми стравами, приготованими на вогнищі.

Дикий відпочинок

Дикий відпочинок може стати просто ідеалом дешевизни. Зекономити тут можна на всьому – поїхати автостопом, жити в наметі та їсти вермішель або консерви – такий відпочинок вийде ультрабюджетним. Разом з тим, у Криму, для прикладу, є багато місць, де відпочинок з наметами буде найоптимальнішим варіантом, але не з точки зору ціни, а з погляду душевної рівноваги. Забиті пляжі, де на одному квадратному метрі людей більше, ніж у київському метро в час пік, хамовита обслуга, майже цілковита відсутність сервісу – це не відпочинок, а знущання. Альтернатива цьому - віддалене від цивілізації місце з чистим морем, не менш чистим берегом і співом птахів навкруги, у своєму наметі і зі своєю компанією. Інший варіант – місця, де традиційно збирається неформальний нарід і живе великою щасливою родиною. Серед найпопулярніших – «Лисяча бухта» та Печерне місто Мангуп у Криму, водоспад Шипіт у Карпатах.

Плюси. Дешево! І повна свобода дій – хочу пливу, хочу — не пливу.

Мінуси. Компанія по сусідству може зіпсувати відпочинок. Але дивимося в «плюси» — ніщо не заважає спакувати намет і перейти в інше місце.

Ціни. Якщо автостоп і намети, то видатки будуть мінімальними – тут уже скільки ви проїсте/проп’єте. Якщо їхати «цивільно», то потяг у середньому від 200 грн в обидва боки, плюс кошти на маршрутки.

Попри розмаїття курортів та баз відпочинку в Україні, не варто забувати і про рідну Чернігівщину. Адже ми маємо і Тростянець, і Качанівку, і Седнів, і Остер, і Любеч, і Батурин, ну і, звичайно ж, Чернігів. Як бачимо, наша область також багата на цікаві туристичні куточки.

Взагалі, головне — відійти від стереотипної відпустки «по путьовці» і проявити трохи ініціативи.

Також ми вирішили провести опитування серед бахмачан, аби вони висловили свої враження та спогади про власні відпустки.

Віталій, військовослужбовець:

“Їздили до знайомих у Ялту. Сала, картоплі та фруктів набрали в дорогу. Узяли також вудку, наловили риби. Дешево та сердито. Добиралися залізницею з Бахмача. Заплатили хіба що за житло знайомій, що мешкає якраз поблизу Ялти. Та й пляж був недалечко.”

Юлія, студентка:

“Минулого року була на фестивалі “Країна мрій”, це той, що організовує Олег Скрипка. Побувала практично на всіх тамтешніх ярмарках, насолоджувалась фольклорним співом. Також привезла звідти сувенір – глечик одного трипільського майстра.”

Михайло Васильович,

пенсіонер:

“Відпочивав разом із сім’єю цілий тиждень біля річки Сейм. Тиха, спокійна, приємна атмосфера. Радує, що така чудова місцина знаходиться якраз під боком, не треба їхати за три-дев’ять земель. Варив риб’ячу юшку, грав з онуками у волейбол. Відпочив непогано.”

Владислав Самойлов

До списку новин