загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Довірливих українців в інтернеті масово дурять аферисти, продаючи "повітря" замість товару

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В Україні росте кількість інтернет-шахраїв

Лише за цей місяць в Україні виявили майже 400 інтернет-афер та фінансових пірамід. Легковірним задешево продавали неіснуючі товари, обіцяли автомобілі за копійки та навіть бізнес на Панамських островах. Результат завжди був однаковим  - злочинці брали гроші і зникали. Мінус чотири з гаком тисячі гривень - так закінчилися для киянина Євгена торги на інтернет-аукціоні. Він хотів купити планшет. Такою життєвою наукою, каже Євген, він завдячує луганському шахраєві із ніком "kostya_kostya1". Той показав, скільки коштують мрії. Десь біля мільйона гривень люди заплатили за брендові телефони та планшети. Шахрай спочатку і справді продавав їх задешево, щоб заробити собі репутацію. А коли грошовитих клієнтів назбиралося 200 осіб – просто зник.

Лише за цей місяць, кажуть у міліції – виявили 386 фактів інтернет-афер. Продаж "повітря" замість товару, твердять, нині найпопулярніша схема. Однак десятки тисяч гривень втрат на псевдопродажах, стверджує працівник управління боротьби із кібер-злочинністю, - дрібниці у порівняні з фінансовими-пірамідами у Мережі. Лише зараз їх в українському Інтернеті майже сотня.

Через обіцянку отримати 100% люди і не думають про паперові угоди. Не лякала їх навіть панамська адреса та телефони, яких не існувало взагалі. Гроші вкладувалися не через банки, а через системи платежів, де практично неможливо відслідкувати призначення платежу. На такій схемі 5-ро постраждалих разом втратили 150 тисяч гривень. Однак усіх перевершили одесити, які задешево продавали авто у розстрочку. Машин, звісно, ніхто зі ста п'ятдесяти вкладників так і не побачив. А от свої гроші тепер змушені повертати через суд. Самі ошукані пояснюють - інколи за дешевизною ганяються через безвихідь, а інші просто не бояться постраждати. Найгірше, що потім, кажуть міліціонери, потерпілі і заяв у міліцію не пишуть. Адже вкластися в аферу їм часто пропонують рідні. Та більшість не вірить, що зможуть повернути гроші.

Олександр Романюк

До списку новин