загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Щодо права громадян на отримання дострокових і пільгових пенсій

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

1. За 1,5 року до досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону (мають право всі, в тому числі й за спецзаконами):- по скороченню;- за станом здоров’я.

Умови призначення:- звільнення з роботи;- стаж для чоловіків – 35 років; для жінок – 30 років;- для спецзаконів – умови, визначені цими законами (наприклад, для державних службовців: звільнення; стаж загальний для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років; стаж державної служби – не менше 10 років).

Достроково призначена на цих умовах пенсія у період до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону, працюючим пенсіонерам не виплачується.

2. За списком № 1.Чоловіки – в 50 років (загальний стаж – 20 років; пільговий – 10 років);Жінки – в 45 років (загальний стаж – 15 років; пільговий – 7 років 6 місяців).

Якщо відсутній повний пільговий стаж, необхідно мати не менше половини пільгового стажу (більше 5 років для чоловіків та більше 3 років 9 місяців для жінок). У цьому разі пенсія призначається із зменшенням пенсійного віку: на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці – жінкам.

3. За списком № 2.Чоловіки – в 55 років (загальний стаж – 25 років; пільговий – 12 років 6 місяців);Жінки – в 50 років (загальний стаж – 20 років; пільговий – 10 років).

Якщо відсутній повний пільговий стаж, необхідно мати не менше половини пільгового стажу (більше 6 років 3 місяців для чоловіків та більше 5 років для жінок). У цьому разі пенсія призначається із зменшенням пенсійного віку: на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи жінкам.

4. Стаття 14 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».Особи, які працювали повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах – за Списком, затвердженим Кабінетом Міністрів України (постанова КМУ від 31.03.1992 №202) – незалежно від віку, якщо вони зайняті на цих роботах не менше 25 років; працівники провідних професій (прохідники, робітники очисного вибою, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату) – незалежно від віку, якщо вони зайняті на цих роботах не менше 20 років.

5. Трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції:чоловіки – після досягнення 55 років при стажі 25 років, з них не менше 20 років на посаді тракториста-машиніста.

6. Жінки, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин – після досягнення 50 років при стажі 20 років, з них не менше 15 років на зазначеній роботі

7. Жінки, які працюють доярками (свинарками) – після досягнення 50 років при стажі на зазначеній роботі не менше 20 років та за умови виконання встановлених норм обслуговування.

8. Жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро і більше дітей – незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, визначеному постановою КМУ від 16.08.1992 № 244.

Умови призначення:- робота на постійній основі в сільськогосподарському виробництві;- досягнення 5-ю дитиною віку 14 років.

9. Водії міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв) і великовагових автомобілів, зайнятих у технологічному процесі важких і шкідливих виробництв:чоловіки – після досягнення 55 років при стажі 25 років, в тому числі на зазначеній роботі не менше 12 років 6 місяців;жінки – після досягнення 50 років при стажі 20 років, в тому числі на зазначеній роботі не менше 10 років.

До важких і шкідливих виробництв відносяться виробництва, передбачені Списками № 1 і № 2, де в технологічному процесі цих виробництв зайняті зазначені водії.

10. Жінки, які народили 5 і більше дітей і виховали їх до 6-річного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку – в 50 років при наявності не менше 15 років страхового стажу.

За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання 5-х дітей чи дитини-інваліда здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років при наявності стажу 20 років.

11. Учасники бойових дій (тільки військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях):чоловіки – після досягнення 55 років при стажі 25 років; жінки – після досягнення 50 років при стажі 20 років.

Особи вільнонайманого складу (ті, які працювали, а не проходили військову службу) – право на зменшення пенсійного віку не мають.

12. Дружини (чоловіки), які не одружилися вдруге, та батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) в період проходження військової служби чи після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, отриманого при виконанні службових обов’язків: Чоловіки – після досягнення 55 років при стажі 25 років; жінки – після досягнення 50 років при стажі 20 років.

13. Особи, які працювали в районах Крайньої Півночі або місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі:Чоловіки – після досягнення 55 років при стажі 25 років, із них в районах Кр. Півночі 15 календарних років (або в прирівняних районах – 20 календарних років);жінки – після досягнення 50 років при стажі 20 років, із них в районах Кр. Півночі 15 календарних років (або в прирівняних районах – 20 календарних років).

14. Чорнобильці-ліквідатори аварії.Якщо працювали у зоні відчуження з моменту аварії (26 квітня 1986 року) до 1 липня 1986 року незалежно від кількості днів – пенсійний вік знижується на 10 років.

Якщо працювали у зоні відчуження з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року не менше 5 календарних днів – пенсійний вік знижується на 10 років.

Якщо працювали у зоні відчуження у 1987 році не менше 14 календарних днів – пенсійний вік знижується на 8 років.

Якщо працювали у зоні відчуження з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року до 5 календарних днів; у 1987 році – від 10 до 14 календарних днів, у 1988 році – не менше 30 календарних днів – пенсійний вік знижується на 5 років.

До списку новин