загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

На Рівненщині енергію видобувають зі сміття

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

На ПАТ «Волинь-Цемент» вже півтора місяця використовують тверді побутові відходи як альтернативне паливо. Його постачає на підприємство нововідкритий сміттєпереробний комплекс. Там відходи сортують, подрібнюють та перетворюють у новий вид альтернативного палива – «флафф».

Нині щодоби в обертових печах спалюють 50 тонн сміттєвих брикетів, а до кінця року екологічно чистого «флаффу» використовуватимуть вдвічі більше, розповів в.о. генерального директора ПАТ «Волинь-Цемент» Ігор Давидюк. За його словами, альтернативою планують замістити 40 відсотків усього енергоресурсу.

- За рахунок цього на підприємстві планують знизити собівартість цементу на 10 відсотків. Такі інноваційні енергоощадні технології запозичені в німецьких колег, де вони роками підтверджують економічний результат і повертаються дивідендами. Саме тому в 2011 році на підприємстві зменшили споживання дороговартісного газу в 14 разів. Його замінили вугіллям. Нині ж апробовують технологію переведення в енергоресурс сміття.

Загалом же інвестори реалізують комплексну програму з модернізації виробництва та впровадження енергозберігаючих технологій загальною вартістю понад 300 мільйонів євро. Це один із наймасштабніших енергоощадних проектів Рівненщини, оскільки дозволяє щорічно заощаджувати більше 100 мільйонів кубометрів газу.

Завдяки цьому в області за два роки вдалося зменшити споживання газу на понад 10відсотків. Натомість обсяги реалізації промислової продукції зросли на 5 відсотків.

Оксана КРАВЕЦЬ

До списку новин