загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

В Україні скасують кримінальну відповідальність за зберігання невеликих доз наркотиків

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Кабінет міністрів прийняв державну стратегію щодо наркотиків до 2020 року. Як пише КоммерсантЪ-Украина в статті «Кабмин встал в дозу», у стратегії пропонується посилити кримінальну відповідальність за поширення великих обсягів наркотиків, а за зберігання невеликих доз залишити лише адміністративне покарання.

За даними видання, документ розроблявся Державною службою з контролю за наркотиками з 2010 року. Стратегія передбачає, зокрема, декриміналізацію окремих статей Кримінального кодексу, що стосуються боротьби з розповсюдженням наркотиків.

Наприклад, зараз ст. 309 КК (незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення наркотичних засобів без мети збуту) передбачає покарання до трьох років позбавлення волі.

"Є сенс посилити кримінальну відповідальність за розповсюдження і продаж великих обсягів наркотиків, а за зберігання невеликих обсягів - до десяти доз - ввести адміністративну відповідальність", - заявив радник Держслужби з контролю за наркотиками Володимир Ященко.

Ъ пише, що його підтримав і глава відомства Володимир Тимoшенко: "Правоохоронні органи повинні сконцентрувати свої зусилля на реальних злочинцях, а не наркозалежних".

Програма передбачає збільшення обсягу соціальної реклами в інтернеті та ЗМІ, а також освітніх програм. " Якщо споживання наркотиків у нас зростає, значить, існуюча профілактика не працює. Мало сказати, що наркотики - це зло. Молодь повинна вміти протистояти ризикам і відмовлятися від наркотиків", - вважає Ященко.

Стратегією також пропонується "розробити порядок тестування водіїв, затриманих осіб, громадян, які працюють на об'єктах життєзабезпечення, на наявність наркотиків в організмі". "Для водіїв, які порушили правила дорожнього руху, це будуть експрес-тести, які дозволять працівникам ДАІ на місці визначити зміст наркотиків у крові водія", - уточнив Ященко.

Крім того, документ передбачає розширення мережі аптек, які торгують ліками з вмістом наркотичних речовин. Цю норму схвалили громадські організації. За їхніми даними, зараз лише 500 аптек з 20 тисяч, що працюють в країні, торгують медпрепаратами, що містять наркотичні речовини.

***

У 2013 році Міністерство охорони здоров'я нарахувало в країні 387 тисяч споживачів ін'єкційних наркотиків. У держслужбі ж фіксують зростання споживання наркотичних речовин - якщо в 2001 році їхня кількість становила 21 осіб на 10 тисяч населення, то в 2013-му - вже 33 людини.

До списку новин