загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

У 76 років спілкується з онуками через Skype

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Якщо більшість пенсіонерів у віці понад 70 років проводять вечори біля телевізорів, то мешканка Радивилова Ніна Лемешко вмикає ноутбук та спілкується з дітьми й онуками через інтернет.

 

Кілька років тому бібліотеки Радивилова та ще кількох сіл району, завдяки участі у програмі "Бібліоміст", отримали комп’ютери та вільний доступ до мережі Інтернет. Це одразу ж розширило перелік послуг книгозбірень та перетворило їх на сучасні інформаційно-освітні центри.  Однією з послуг бібліотеки стало безкоштовне навчання роботи на комп’ютері, використання різноманітних інтернет-сервісів та соціальних мереж. Засвоїти новітні технології вирішила й 76-річна Ніна Лемешко з Радивилова. – Я навчилася у дівчат в бібліотеці, – говорить пенсіонерка, жителька Радивилова, що на Рівненщині, Ніна Лемешко. – Я прочитала в газеті про курси, які проводяться в місцевій бібліотеці, й вирішила на них записатися. Я сама колишній працівник цієї бібліотеки. Можливо, для когось дивно, що я в такому віці захотіла повчитися. Але це моє життя. Я сама живу й потрібно, щоб людина була чимось зайнята. І я живу життям дітей, про себе їм розповідаю, а вони зі мною всіма своїми новинами діляться. З дітьми та онуками, які живуть далеко від Рівненщини, жінка спілкується через інтернет, за допомогою Skype. – Спілкуюся в основному з дітьми, – розповідає Ніна Пилипівна. – Син у мене живе в Росії, у місті Вязьма Смоленської області. Спілкуюся з його донькою, тобто моєю онучкою та з правнучкою. Правнучці 10 років, а правнукові 15. Крім того, моя донька з дитиною, моєю онучкою, живе в Ялті. Також спілкуюся з племінницею, яка вже 10 років живе в Америці. Якщо з тими хоч по телефону можна було спілкуватися, то з Америкою – самі розумієте, багато не поговориш. Я дуже задоволена, адже говоримо скільки захочемо.  За словами Ніни Лемешко, у засвоєнні інтернет-технологій посприяли діти. – Скайп – це дуже добре, бо я дітей і онуків бачу, це майже як вживу спілкуватися, – говорить Ніна Лемешко. – Доньку я уже рік не бачила, а у сина я чотири місяці жила. Там мені на день народження подарували ноутбук. Спочатку трохи підказували мені, а тепер сама користуюсь й знаходжу все, що мені потрібно. Користується жінка не лише відеозв’язком, а й соціальними мережами. – Я маю сторінку в "Однокласниках", – розповідає Ніна Лемешко. – Там я однокласника свого відшукала, з яким колись закінчувала 7 класів сільської школи. Він тепер живе і працює в Сімферополі, інженер. На жаль, він має вади слуху, тому по Skype ми не змогли б говорити, а ось переписуватись можемо.  Жінка трохи шкодує, що в її молодості таких технологій не було. – Шкода, що раніше на нашу долю не дісталися ці комп’ютери, – зауважує Ніна Лемешко. – Але життя не стоїть на місці, все йде вперед. У жовтні Ніна Лемешко відзначить 77-річчя, проте, незважаючи на поважний вік, продовжує залишатися активною інтернет-користувачкою.  Окрім спілкування, пані Ніна знаходить в інтернеті потрібні рецепти страв, читає різні поради та дивиться телевізійні програми.

Олександр МЕЛЬНИЧУК 

До списку новин