загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

До уваги пенсіонерів та роботодавців!

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Згідно ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсіонер, який влаштувався на роботу повинен протягом 10 днів повідомити про це орган Пенсійного фонду за місцем свого проживання, оскільки факт працевлаштування впливає на розмір пенсії та в разі неповідомлення може призвести до переплати пенсії.

Для працюючих пенсіонерів встановлені деякі обмеження:

-особи, які отримують пенсію по вислузі років (працівники охорони здоров'я, освіти, льотного складу та ін.) не мають права працювати на посаді, яка дала право на призначення вищезазначеної пенсії;

- працюючий пенсіонер не має права отримувати надбавку на утриманця;

- пенсіонери, які достроково вийшли на пенсію, не мають права працювати до досягнення пенсійного віку;

- працюючі пенсіонери не мають права отримувати індексацію.

Отже, факт неповідомлення пенсіонером про влаштування на роботу тягне за собою неправомірну виплату пенсії або відповідних надбавок до неї, та в подальшому призводить до переплати.

Кожному пенсіонеру, під особистий підпис, надається пам'ятка та пенсійне посвідчення в яких наголошено на необхідності своєчасного повідомлення про працевлаштування та про інші зміни, які можуть вплинути на розмір його пенсії (зміни складу сім'ї, зміна місця проживання та ін.), але не зважаючи на це, такі випадки все ж мають місце.

У запобіганні виникненню таких ситуацій могли б надавати допомогу підприємства, установи та організації, які працевлаштовують пенсіонерів шляхом надання даних про працевлаштування територіальному управлінню Пенсійного фонду. Отже, велике прохання до керівників підприємств, приватних підприємців, які використовують найману робочу силу, своєчасно інформувати управління Пенсійного фонду про працевлаштування пенсіонерів.

Наголошуємо, що згідно зі ст. 50 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера (переплати), повертаються пенсіонером або добровільно, або на підставі рішень органу Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

Для раціонального використання державних коштів та уникнення непорозумінь, просимо Вас дотримуватись вимог чинного законодавства та вчасно надавати до управління Пенсійного фонду повну та достовірну інформацію, яка впливає на розмір пенсії.

До списку новин