загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Щедрість впливає на рівень щастя

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Дослідження показало, як щедрість впливає на людей. Купа грошей не обов'язково зробить вас щасливим, але щедрість, навіть у невеликих масштабах і навіть якщо ви не багаті, змусить вас відчути себе багатшими і щасливішими.

Це звучить парадоксально, але це дійсно так, каже автор дослідження Майкл Нортон з Гарвардської школи бізнесу, який прийшов до таких висновків завдяки серії нових досліджень.

Виявляється, коли люди віддають гроші, у них збільшується відчуття «суб'єктивного багатства», або те, наскільки заможними вони себе відчувають. У мисленні відбувається щось на зразок цього: «Якщо у мене є стільки грошей, що я можу їх віддати, мої справи не такі вже й погані». Люди як би підбирають щастя завдяки своїй соціальній поведінці.

Для одного з досліджень Нортон використовував дані опитування Gallup World Poll. Учасникам було запропоновано повідомити про те, як вони витратили несподівано отриману суму грошей у минулому році. Їх запитали, який відсоток вони віддали на благодійність і як вони відчували своє фінансове становище.

В цілому, 559 з більш ніж 2000 опитаних людей пощастило отримати такий несподіваний дохід. Виключивши трьох осіб, які різко виділялися від інших тим, що їх несподіваний дохід склав більше 1 мільйона доларів, був підрахований середній розмір непередбачених доходів - 1500 доларів. З числа цих людей 99 сказали, що пожертвували близько 3% грошей на благодійність.

Усім їм було притаманне відчуття суб'єктивного багатства. Причому Нортон підрахував, що віддаючи 500 доларів, людина відчуває те ж відчуття суб'єктивного багатства, як якщо б він заробив додатково 10 000 доларів.

Чому так важливо відчувати себе багатшими? Відчуваючи себе багатшими, люди відчувають більше задоволення життям, кажуть психологи.

Юдіна Каріна

До списку новин