загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Волонтери Червоного Хреста вчили ужгородців надавати першу медичну допомогу

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Сьогодні, 13 вересня, у п'ятницю, з нагоди Міжнародного дня першої допомоги, в Ужгороді на площі Ш.Петефі (перед пішохідним мостом) з 11.00 до 13.00 відбувалися масові навчання населення з надання першої медичної допомоги.

Навчання населення наданню першої допомоги сьогодні є актуальними Ми навіть не задумуємося над тим, що можемо самі врятувати, чиєсь життя. Невтішна медична статистика свідчить, що до 60 % потерпілих можна б урятувати за умови надання вчасної фахової допомоги. На жаль, більшість громадян цими навичками не володіють, і коли людині поруч раптом стає зле або вона отримує травму, потрапляє в небезпеку, неспроможні надати їй потрібну допомогу, а отже, й врятувати життя.

Заради врятованого життя визначено день Першої Допомоги, який святкується в Європі - 14 вересня. Цьогоріч він проходить під гаслом «Перша допомога та безпека на дорогах». Працівники Червоного Хреста України та інших зарубіжних країн намагаються в цей день нагадати про важливість вміти надати першу допомогу. З цією метою щороку проводять ряд інформаційних заходів як на центральних вулицях міст, так і в організованих колективах, пропагуючи знання. А підготовлені тренери та інструктора демонструють практичні навички, організовуючи показові тренінги на ляльках-муляжах.

13 вересня поточного року працівниками обласної організації Товариства з цієї нагоди був проведений широкомасштабний захід на пл. Ш. Петефі обласного центру. Інструктор обласної організації Товариства Ірина Кожанова провела для населення показовий тренінг по наданню першої невідкладної допомоги на ляльках-муляжах. Охочі могли відчути себе рятівниками, спробувати виконати всі необхідні дії на манекенах, здобути навички по наданню штучного дихання та непрямого масажу серця та інших видів допомоги; виміряти артеріальний тиск, а медик міської клінічної поліклініки виписати гіпертонікам рецепт на безкоштовне придбання ліків.

Перехожі мали змогу долучитися до пожертв через копілки Червоного Хреста та розіграш безпрограшного «Щедрого квитка».

Для того, щоб кожний із жителів володів елементарними навичками наданням першої допомоги та вмів зорієнтуватися і надати допомогу потребуючому при обласній організації Червоного Хреста (м. Ужгород, наб. Незалежності № 11; конт. телефон 61-61-08) тренером та інструктором проводяться семінарські заняття. Вони проводяться безкоштовно та тривають 12 годин. По завершенні курсів відвідувачі матимуть змогу отримати відповідний двомовний сертифікат, але лише за умови вдалої здачі тестового завдання. Єдина умова - назбирати групу з не менше десяти осіб. До того ж з тренером можна домовитися особисто про час проведення занять.

Іванна Сабо, керівник обласній організації Червоного Хреста також розповіла, що  при товаристві функціонує патронажна служба сестер милосердя, котра налічує приблизно 130 людей. За рік вони допомагають приблизно шести тисячам осіб. Переважно, це незахищені верстви населення.  Функціонує також Іршавський медико-соціальний центр з їдальнею для малозабезпечених, та лікарня товариства "Червоний Хрест" у селі Ракошино.

До списку новин