загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Умови коли внески до недержавного пенсійного фонду не включаються у розрахунок сукупного доходу сімї для призначення всіх видів допомог

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Актуально про соціальний захист. Відповідно до п.5.18 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України № 486/202/524/455/3370 від 15.11.2001, до сукупного доходу сімей (одержувачів) допомог входять також інші доходи, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодаства.

Згідно з п.п. 165.1.7, 165.1.8 Податкового кодексу України, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи:

- сума страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом,— обов'язкові страхові внески до недержавного пенсійного фонду та фонду банківського управління;

- сума коштів, що належать платнику податку, які відповідно до закону перераховуються з Накопичувального фонду до недержавного пенсійного фонду, фонду банківського управління чи страхової організації, з недержавного пенсійного фонду, фонду банківського управління до іншого недержавного пенсійного фонду, фонду банківського управління, страхової організації або на пенсійний депозитний рахунок банку.

«Тобто, при обчисленні сукупного доходу сім’ї для призначення всіх видів соціальних допомог внески, які сплачені підприєством, установою, організацією, фізичною-особою підприємцем, близькими родичами на рахунок заявника або ним самим до недержавного пенсійного фонду не будуть включатися»,начальник відділу правової роботи управління соціального захисту ЛМР Олег Бриковський

Окрім того, не включаються виплати з недержавного пенсійного фонду, оскільки неоподатковуються суми регулярних та послідовних за договором довгострокового страхування життя або пенсійних виплат за договором пенсійного вкладу, пенсійних та цільових виплат учасника фонду банківського управління, пенсійних виплат на визначений строк, одноразових пенсійних виплат або довічних пенсій, нарахованих та/або виплачених платнику, який не досяг повноліття або має вік не менше ніж 70 років; сума виплати за договором пенсійного вкладу, виплат з рахунка учасника фонду банківського управління, виплати пенсії на визначений строк, довічної пенсії або одноразової виплати, якщо заявник, який є учасниом фонду банківського управління, учасником недержавного пенсійного фонду чи застрахована особа отримала інвалідність І групи; сума одноразової пенсійної виплати учаснику недержавного пенсійного фонду або Накопичувального фонду за рахунок коштів Накопичувального фонду (п. 170.8.3 ст. 170 Податкового кодексу України).

Проте, слід зазначити, що відповідно до п. 170.8 ст. 170 Податкового кодексу України, податковим агентом (тобто адміністратором недержавного пенсійного фонду або банком, який здійснює виплату за договором пенсійного вкладу або рахунком учасника фонду банківського управління) сплачується до бюджету податки за ставками визначеними п. 167.1 ст. 167 Подакового кодексу України, а, отже, виплата за договором пенсійного вкладу буде доходом, який підлягає оподаткуванню, і відповідно, буде включатися в сукупний дохід сім’ї для призначення всіх видів допомог.

До списку новин