загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

В Україні лише кожен другий читає книжки, з них лише чверть вибирає україномовні - дослідження

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Дослідницька компанія GfK Ukraine презентувала результати дослідження «Читання книжок в Україні», здійснене на замовлення «Київстар» та за підтримки «Форуму видавців». Дослідження стало одним з найбільш масштабних зрізів читацьких вподобань та тенденцій у країні.

Дослідження «Читання книжок в Україні» проводилось спеціалістами GfK Ukraine влітку 2013 року, в ньому взяли участь понад 1000 респондентів по всій країні.

Зріз показав, що:

51% дорослих прочитали щонайменше одну книгу протягом останніх трьох місяців,

а 30% — придбали.

При цьому за 7 років частка покупців книжок значно знизилась: у вересні 2006 року їх частка складала 42%.

Серед куплених книжок стало більше художньої і дитячої літератури і менше наукової, навчальної та довідкової літератури: у 2008 році частка художньої літератури складала 41% порівняно з 18% наукової, тоді як у 2013 році вона становить 52% порівняно з 5% наукової.

- Таке глибинне дослідження читання досі не проводилось в Україні. Ми намагалися зрозуміти причини низького рівня інтересу до книжок, і дійшли багатьох цікавих висновків, — ділиться Гліб Вишлінський, заступник директора GfK Ukraine. — Наразі є тенденція до зменшення купівлі книжок, і ми сподіваємось, що отримана інформація допоможе гравцям видавничого ринку зупинити цей процес.

Вже 30% дорослих читачів мають досвід читання книжок на комп’ютері, але друкована книга залишається вибором №1.

У якості головної причини нечитання українці вказують відсутність часу для цього — 38%. Майже половина респондентів зазначають, що читають рідше, ніж хотіли б.

- Результати дослідження показали потребу у зручних та доступних електронних носіях, — коментує Михайло Шуранов, директор з корпоративних зв’язків «Київстар». — Так, 13% українців у віці 15-59 років читали протягом 3-х місяців книжки в електронному вигляді, але тільки 1% купували.

«Київстар» пропонує своє рішення зручного читання для українців — мобільну бібліотеку «Магазин розумного контенту». Для користувачів це можливість читати з телефонів легальний контент, а для видавців — заробляти.

Серед найпопулярніших жанрів літератури — сучасні детективи та любовні романи, твори, написані раніше 50-х рр. ХХ століття, сучасні пригодницько-історичні романи та прикладна література.

При цьому україномовні книжки обирають лише 25% респондентів. Також дослідження показало, що на зацікавленість людини у читанні впливає отриманий досвід у дитинстві: приклад читаючих батьків, їх «м’яке» привчання до книжок і навіть читання дітям вголос.

- Серед сучасних українських письменників, яких опитувані респонденти знають хоча б за ім’ям, на першому місці Ліна Костенко (знають 42%), далі — Ірена Карпа (15%), Василь Шкляр (12%) та Марія Матіос (10%).

Дослідження показало, що наразі немає жодного сучасного українського письменника, якого знає хоча б половина українців, — коментує Олександра Коваль, президент «Форуму видавців». — Тому одним із завдань видавців є популяризація українських авторів та підвищення рівня обізнаності суспільства щодо нашої сучасної культури.

До списку новин