загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Довірливі українці "ведуться" на доступний шенген та потрапляють до рук шахраїв

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Українцю з фальшивою візою можуть "перекрити" шлях до ЄС на 5-10 років.

В Україні процвітають шахраї, які пропонують допомогу в оформленні шенгенської візи. За свої послуги вони просять від 150 до 500 євро, однак нерідко такі візи на перевірку виявляються фальшивками. У цьому випадку "липову" візу можуть анулювати і заборонити її власнику в'їзд в ЄС на 5-10 років.

З цієї причини тільки у 2013 році не змогли перетнути кордон з Європою 164 українця. А за весь минулий таких "щасливчиків" виявився 288, пишуть Вести.

"Класика жанру, коли люди зв'язуються з шахраями, контакти яких знайшли в інтернеті, і надсилають їм передоплату. А потім липовий посередник зникає. Знайти його вкрай складно", - розповів начальник прес-служби МВС Сергій Бурлаков.

Одне з найбільш гучних затримань таких аферистів сталося в Україні три роки тому. Тоді шахраї з Києва брали за оформлення візи від $ 700 до $ 1200 з українців. Іноземців "обслуговували" за подвійним тарифом. Людей вони оформляли далекобійниками, підроблюючи трудові книжки, шляхові листи, листи з реально існуючих компаній, в яких про афери нічого не підозрювали.

Тоді на вудку шахраїв потрапили близько двохсот українців, яким у результаті анулювали візи. А деяким заборонили перетинати кордон з ЄС протягом п'яти років.

Одна з найпопулярніших послуг, які надають шахраї, - допомога в оформленні візи без повного пакету документів.

"Іноді взагалі відверто пропонують просто прийти з паспортом та грошима, а потім, мовляв, вже прийдете за паспортом з візою. І дійсно роблять візи, але величезний ризик, що вона може виявитися фальшивкою, консульство виявить підробку документів, і тоді точно поставлять відмову. Гроші за такі сумнівні послуги не повертають, а фірми часто міняють телефони, і знайти їх потім складно. Але й люди не хочуть заявляти, що самі вирішили зробити візу без документів. Ось і процвітає такий бізнес", - резюмувала менеджер одного з великих турагентств Києва Євгенія.

Щоб уберегтися від візових аферистів, фахівці радять всі документи збирати самостійно, питати у візових центрах про наявність договорів з посольствами і не звертатися до "сірих" посередників, яких знайшли в інтернеті. Крім того, тривожним сигналом для клієнта повинно стати те, що з нього вимагають більше 35 євро за послуги візового центру. Реальні послуги посередника не можуть коштувати 200-250 євро.

Як повідомлялося раніше, зі "спрощеним" шенгеном українцям не дають візи, а в Європі не випускають з літаків.

До списку новин