загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Верховний Суд України легалізує фінансові піраміди

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Починалося все нібито непогано, але завершується кепсько, ще не дійшовши до логічного фіналу!

Якщо коротко, то через свіже судове рішення українці можуть легко вгрузнути у замасковані "фінансові піраміди".

Навесні уряд схвалив законопроект, що передбачає заборону "фінансових пірамід" в Україні. У цьому контексті застосувати Закон України "Про захист прав споживачів" неможливо з двох причин: громадяни, які вносять у "піраміди" власні кошти, не вважаються споживачами; "піраміди" працюють без реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця.

Тому Нацкомісія з державного регулювання у сфері ринків фінансових послуг розробила, а уряд 11 березня 2013 року схвалив законопроект № 2700 «Про заборону фінансових пірамід в Україні», метою якого є унеможливлення їх діяльності та визначення відповідальності за їхню організацію. Законопроект визначає поняття «фінансова піраміда», встановлює заборону на її створення, сприяння діяльності та розповсюдження відповідної реклами. За організацію або сприяння діяльності «піраміди» встановлюється кримінальна відповідальність: максимальне покарання (за умисне створення «пірамід» групою осіб в особливо великих розмірах) – до 8 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Законопроект було прийнято Верховною Радою за основу, подання про розгляд 2 липня вручено парламентському Комітету з питань фінансів і банківської діяльності. Додамо трохи песимізму: коли проект перетвориться на повноцінний закон, невідомо. Адже найневідкладнішим завданням Верховної Ради є прискорений розгляд і ухвалення низки євроінтеграційних нормативно-правових документів. Якщо на Вільнюському саміті буде підписано Угоду про асоціацію та ЗВТ із Євросоюзом – ясна річ, увесь депутатський корпус одразу ж «захворіє» на небачену євроейфорію! Далі почнуться бюджетні трясці, а далі вже різдвяно-новорічні свята… А там і 2014 рік настане з черговими передвиборчими змаганнями за президентську «булаву». Ну самі подумайте: чи буде у такій ситуації до «антипірамідального» закону?!

Між тим він справді дуже актуальний. Це засвідчує проект горезвісного Сергія Мавроді під назвою «Мы Можем Многое» (МММ-2011), у рамках якого всім вкладникам було обіцяно щомісячний 20-відсотковий прибуток, а пенсіонерам – загалом 30-відсотковий! «Піраміда» МММ-2011 зазнала краху в травні 2012 року. Чому так, дуже дохідливо роз’яснюється, наприклад, у неодноразово перевиданій дитячій книжці Якова Перельмана «Цікава математика».

Проте половина українців, як відомо, читати не любить (тим паче дитячі книжечки, що популяризують науку). Та й пам’ять у них, очевидно, коротка: забули ж, що в 2003–2007 роках Сергій Мавроді відмотав у Росії повний строк за попередню «піраміду» МММ!.. Отже, народ наш конче потрібно захистити від цієї пошесті у примусовому порядку – через закон.

Фортуна – лотерея!

А тепер зовсім кепська новина: Верховний Суд України раптово змінив своє ставлення до «фінансових пірамід»! Раніше вважалося, що так звані купівлі в групах є «пірамідальною» схемою, оскільки залучення нових клієнтів відбувається коштом старих платників. Тепер у Верховного Суду нова позиція: якщо компанія, що ініціювала купівлі в групах, отримала ліцензію Нацфінпослуг – це вже не «піраміда», повідомляють «Вести» з посиланням на адвокатську компанію «Кравець і Партнери»…

Схема працює наступним чином. Купівлі в групах рекламуються як реальна можливість робити дорогі придбання. Громадяни поєднуються у товариства і роблять щомісячні внески у розмірі 3–5 тис. грн із метою придбати щось дуже дороге – наприклад, нерухомість чи автомобіль. Назбиравши достатню суму, адміністратори групи купують 1–2 цільові об’єкти (наприклад, квартири) та передають їх 1–2 пайовикам або в порядку черги, або після проведення внутрішньої лотереї. Решта ж пайовиків продовжують сумлінно робити внески…

Що буде, якщо раптом компанія-організатор групи пайовиків розчиниться у повітрі разом з адміністратором?! Вірно: більшість членів групи залишиться і без внесених грошей, і без омріяної нерухомості чи автівки! Тому раніше такі схеми вважалися «пірамідальними». Якщо ж компанію визнавали «пірамідою», суд мав визнати недійсними підписані з клієнтами договори та вимагати повернення пайовикам їхніх внесків у повному обсязі.

Але після останнього рішення ВСУ достатньо назвати компанію товариством пайовиків і отримати на її діяльність ліцензію Нацфінпослуг, щоб схема запрацювала. Й відтоді у разі раптового припинення діяльності компанії отримати назад зроблені внески людям буде дуже непросто…

Згідно з інформацією Нацфінпослуг поки що видано всього лише 7 ліцензій для здійснення купівлі в групах. А що буде далі?.. Наскільки сумлінно та чесно працюють чиновники цієї Нацкомісії, видаючи ліцензії?.. І чи не зробить це рішення ВСУ «дірявим» досі не ухвалений «антипірамідальний» законопроект, а українців Тимур Литовченко.

До списку новин