загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

«Вікна» подивилися, як у Німеччині живе подружжя пенсіонерів на 3 тисячі євро

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Попри те, що Європейські країни в кризі, наближення до їхніх економік стане позитивним стимулом до зростання, кажуть експерти. Бо нині, якщо порівняти економіку України й найсильнішу країну в Європейській Спілці, «Вікна» поїхали до Німеччини, аби побачити, як там живуть пенсіонери. Їхній рівень життя - наче лакмусовий папірець якісної економіки.

Типове село в центральній частині Німеччини має ошатні хатки. Більша частина населення – пенсіонери. «Вікна» вирішили розпитати в однієї з тутешніх сімей, як воно живеться на старості літ по-європейськи.

Пітер і Едит де Круп’є запросили до хати. Це невеличкий особнячок, на який вони заробили ще змолоду. Пітер і Едит торік вийшли на пенсію. Одначе трохи раніше, аніж їхні однолітки. Він у 63, бо назбиралося стажу 35 років. Ціле життя працював медбратом у лікарні. Вона в секретарках невеличкої сільської фірми також вирішила не засиджуватися. Стала пенсіонеркою в 60.

«Основна моя пенсія - це 1370 євро. Ми отримуємо додаткові доплати до пенсії ще 300 від колишнього роботодавця. Одначе за те, що я пішов на пенсію на 2 роки раніше - мені знімають із пенсії 7,5 %», - розповів німецький пенсіонер Пітер де Круп'є.

Чистими на руки на обох вони мають трохи більше від 3-х тисяч євро. Цього вистачає не лише на необхідне. Біля хати Пітер показує свою нову забавку - двоколісного мотодруга. Є ще одне його хобі - пасіка. Едит же показує, що в неї росте на невеличкому городі. Тут у неї всього кілька грядочок.

Щоранку після прочитання свіжої ранкової преси Пітер із Едит їдуть до магазину по продукти. Авто - типово німецьке, нове. Щоправда, купити допоміг син.

На полицях у супермаркеті беруть усе, що бачать, ні в чому собі не відмовляють. Купують садовину, йогурти. Пітер кладе м’ясо й ковбасу. Вона любить солодощі. За все на касі платять - 25 євро. Вони підрахували, що їхній споживчий кошик ділиться на 3 рівні частини: по третині на харчування, комірне та заощадження. На запитання, чи влаштовує їх таке життя, відповідають одразу й рішуче.

«Я скажу коротко - ні!», - відповів німецький пенсіонер Пітер де Круп'є.

«А тим, хто стає пенсіонером, тепер іще тяжче, ніж нам. Їм ще збільшують пенсійний вік», - відповіла німецька пенсіонерка Едит де Круп'є.

«Пенсіонери завжди нарікають, що пенсія мала, оплати високі й те, що їм залишається на інші речі - цього замало. Звісно, я зараз іронізую», - каже Маркус Сайлер, економіст пенсійного фонду Німеччини.

Головний економіст пенсійного фонду Німеччини пояснює, їхні пенсіонери, хоч і скаржаться, але живуть найліпше в Європі, бо в них усі працюють на добро економіці. Зарплати всі білі, у них нема хабарництва. Вони все життя працюють тяжко, працюють довго і сплачують чималі податки. До прикладу, якщо син Едит і Пітера заробляє 200 тисяч євро на рік, то 42% з них - це податок. Та навіть цього замало, аби утриматися на такому рівні. Від минулого року вони змушують німців працювати до 67-ми. І стаж підвищили до 45.

«Ми оцінюємо демографічні зміни, і якщо ти живеш довше, то повинен обирати: можеш залишатися працювати довше, або приймаєш корисливий рівень - і йдеш швидше на пенсію, проте платиш податки і маєш менші гроші», - пояснює Маркус Сайлер, економіст пенсійного фонду Німеччини.

Підвищення пенсійного віку стало однією з найсуперечливіших соціально-економічних реформ уряду Ангели Меркель. Проти неї протестували передусім ті, кому до пенсії було рукою подати. Едит і Пітер теж помітингували, але вирішили, що хай їхню пенсію ліпше оподатковують, аніж зранку до ночі не бачити одне одного навіть на старості. Сьогодні при чашці чаю з молоком вони вирішують, куди би поїхати відпочити.

«Ми вже були в Австрії, в Італії, Угорщині…», - перераховує країни німецький пенсіонер Пітер де Круп'є.

До списку новин