загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Після здачі півлітра крові підвищують пенсію

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

910 грн пенсії отримав у квітні киянин 60-річний Андрій Кравчук. Він у березні вийшов на пенсію за віком. Працював на приватному підприємстві зі складання меблів, де мав 5,2 тис. грн зарплати.

Казали, офіційне працевлаштування. Все зароблене перераховували на зарплатну картку. А виявилося, за документами, мені платили мінімалку, тому й пенсію нарахували низьку, — розповідає чоловік.

Він протягом 10 років відкладав зі своєї зарплати 700800 грн на банківський депозит під 16% річних. Збирав на заміський будинок.

— Це мене й урятувало, бо за свої 84 тисячі вкладу отримую зараз 1120 гривень відсотків на місяць додатково до пенсії.

57-річна Олена Яновська з Черкас працювала бухгалтером на держпідприємстві з виробництва матраців і ковдр. За три роки до пенсії оформилася на додаткову ставку своєї колеги.

— Вона саме звільнилася, а я побігла до начальника просити її ставку, щоб до пенсії більше отримувати.

Окрім зарплати, на підприємстві, де працювала Олена, дають щомісяця премії.

— Домовилася з молодим завгоспом і секретаркою, щоб їхні премії мені два роки нараховували. А я ці гроші їм готівкою віддаватиму. Вони погодилися. Завдяки цьому моя пенсія становить замість 1800 гривень 2800.

Свою пенсію можна збільшити на третину, якщо подбати про це за два роки до виходу, вважає 31-річний Руслан Терновий з юридичної фірми "Інвікта".

— Дехто влаштовується на роботу в держустанову й отримує за "погодженням" інших співробітників максимальні премії, вихідну допомогу, з яких роботодавець плати ть страхові внески. Можливим варіантом також є велика заробітна плата. Дехто намагається отримати якісь пільги, аби отримувати більшу пенсію. Переселяється на п'ять років або прописується у гірських районах України. За життя там до пенсії нараховують 20-відсоткову надбавку, тобто 160 гривень до мінімальної пенсії.

Надбавку до пенсії мають й заслужені донори, ветерани війни, постраждалі внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС і працівники шкідливих підприємств.

— Заслуженим донорам доплачують 10 відсотків мінімальної пенсії — це 80 гривень, й дають 50 відсотків знижки на ліки за рецептами. Заслужені працівники культури залежно від категорій отримують додатково від 20 до 40 відсотків пенсії. Зазвичай саме пільговики мають проблеми з оформленням пенсії, адже треба збирати багато довідок із місця роботи, підписувати їх у начальства. А коли нарахують першу пенсію меншу, ніж треба, виявляється, що якогось документа бракує.

Компенсацію отримають спадкоємці

 

Є висока ймовірність, що Пенсійний фонд збанкрутує, і замість пенсій держава видаватиме невеликі компенсації малозабезпеченим та інвалідам, вважає фінансовий радник компанії "Астон Файненшіал Сервісіз" 33-річна Олена Бокань:

Пенсійний фонд може збанкрутувати через великі проблеми з виділенням грошей у нього з бюджету, збільшення рівня безробіття та падіння індексу ввп. В даних умовах найправильнішим способом забезпечити собі гідну пенсію є накопичувальне страхування життя. Такі компанії працюють понад 120140 років у Західній Європі та США.

В Україні накопичувальне страхування пропонують понад 10 компаній — "Аліко-Україна", ТАС, "PZU-Україна", "Брокбізнес життя", "Ейгон лайф" та інші. Більшість із них працюють за такою схемою: людина робить щомісячні або щорічні внески в компанію щонайменше 10 років. По закінченні періоду страхування вона отримує виплату всіх її вкладених грошей та інвестиційний дохід 16–17% річних за кожен рік.

— Якщо застрахована особа помре, компенсацію отримають її спадкоємці. Порівняно із банківським депозитом, накопичувальне страхування вигідніше. З депозиту можна зняти гроші, коли заманеться. Наприклад, трапилося авто чи якась інша річ дешевше, ніж зазвичай — і людина біжить знімати депозит, щоб придбати цю річ. При накопичувальному страхуванні так не можна. Суму видають лише в кінці терміну програми.

Володимир МУКАН

До списку новин