загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Бідність в Україні й далі прогресує. Найважче – родинам із дітьми

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Понад 2% населення України живе у багатовимірній бідності, вважають експерти ООН. Українські ж дослідники кажуть про мінімум 3% громадян, які систематично не доїдають. Найважче доводиться родинам з дітьми. Бідність, що оцінюється за критерієм прожиткового мінімуму з використанням показників витрат, в Україні прогресує.

Україна займає 78-е місце серед 187 країн і територій за індексом людського розвитку (ІЛР), згідно з Доповіддю про людський розвиток ПРООН 2013року. При підрахунку індексу розвитку враховують середню тривалість життя, рівень грамотності дорослого населення й рівень життя. Очолюють рейтинг у 2013 році Норвегія, Австралія та США, а найнижчі показники людського розвитку мають Демократична Республіка Конго та Нігер.

Експерти ООН підрахували, що в Україні 2,2% населення живе у багатовимірній бідності.

В Україні рівень бідності відстежує, зокрема, Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України. Як повідомила Радіо Свобода завідувач відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії й соціальних досліджень імені Птухи НАН України Людмила Черенько, «офіційний моніторинг бідності в Україні ведеться за відносним підходом (розраховується рівень відносної та крайньої бідності) та за абсолютним підходом (розраховується рівень бідності за критерієм прожиткового мінімуму з використанням витрат і також із використанням доходів)». А для міжнародних порівнянь використовується такий критерій визначення бідності, як 5 доларів США на одну особу на добу, перерахованих у гривні, за паритетом купівельної спроможності, що надає Світовий банк».

 «Якщо у першому кварталі 2012 року людей, які жили в Україні нижче цього рівня, було 3,2 %, то у першому кварталі цього року – 2,9%», – стверджує Черенько.

За словами експерта, «ще відбулося суттєве зниження за критерієм прожиткового мінімуму з використанням змінної доходів. У 2012 році – 15,6% а у 2013 році – 13,9%». В Україні стало менше людей, чиї доходи є менші від прожиткового мінімуму, але в цілому зниження рівня бідності незначне – «у межах похибки».

Із грудня 2013 року розмір прожиткового мінімуму в Україні, за даними Міністерства фінансів, зросте в середньому на 7,4%.

Найбідніші в Україні – це люди без вищої освіти з дітьми

Моніторинг Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України також засвідчує, що продовжує рости рівень бідності за критерієм прожиткового мінімуму з використанням показників витрат. У порівнянні з минулим роком цей показник зріс майже на один відсоток.

Людмила Черенько до Міжнародного дня ООН із боротьби з бідністю також оприлюднила дані про те, що в Україні показники бідності у сімей із дітьми вдвічі вищі, ніж у сімей без дітей. Ризикують стати бідними й ті молоді люди, які хочуть створити родину й народити дітей.

А минулорічна, підготована Інститутом демографії, комплексна оцінка бідності в Україні встановила залежність рівня бідності ще й від того, має чи ні людина вищу освіту.

Оптимізм і здоровий глузд рятують українців від деградації у бідності

 

Рівень бідності, обрахований ученими, й відчуття «бідності», з яким живе людина, не завжди співпадають. Люди, які мають досить високі доходи, з різних причин («у сусіда є басейн, а у мене немає») можуть відчувати себе бідними. І навпаки, люди, які балансують на рівні прожиткового мінімуму, часто вміють так організовувати своє життя, що зберігають оптимізм та «пристойний соціальний вигляд».

Попри те, що за різними оцінками, в Україні приблизно чверть населення живе в бідності, у рейтингу «відчуття щастя» World Happiness Report Україна займає середні позиції, наголошує експерт Національного інституту стратегічних досліджень Тетяна Черненко.

У місцевих бюджетах немає коштів на допомогу малозабезпеченим. Міські, сільські та селищні ради допомагають людям, які потерпають від крайньої бідності, лише в надзвичайних випадках. Найскрутніше доводиться самотнім людям похилого віку, інвалідам та дітям із неблагополучних родин.

Непитущі й «загартовані життям» пенсіонери дають собі раду, навіть живучи на мінімальну пенсію.

Ірина Штогрін

До списку новин