загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Читайте вашим онукам, щоб дати їм хороший старт у доросле життя

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Одним з реальних задоволень від ролі дідуся є читання книг для внуків. Це особливий момент, коли шум та гіперактивність нашого високотехнологічного світу тимчасово призупиняється. Книги відкривають дітям нові світи, в яких вони відіграють активну роль. Для мене це шанс побачити старі й звичні речі знову очима моїх онуків.

Часто здається, що речі, які приносять задоволення, не корисні для вас - ви ж пам’ятаєте стару приказку: «Якщо смакує добре, то не може бути корисним», - але дійсно позитивний момент від читання з онуками полягає у тому, що воно не лише приносить задоволення і зміцнює відносини, але, мабуть, є однією з найкращих можливостей покращити шанси внуків на успіх у житті.

Читання, напевне, одне з найбільш важливих умінь, яке може здобути кожен, оскільки воно дуже необхідне для навігації у нашому дедалі більш складному світі.

Діти, які приходять до школи без елементарних навичок читання або підготовчих навичок, опиняються у досить невигідному положенні. Школярі, які добре читають, будуть успішнішими і їм буде набагато легше набувати інші навички, такі як письмо. Перелік позитивних результатів від читання занадто довгий, щоб його можна було перерахувати у цій статті.

Персонал американської асоціації бібліотек наголошує на тому, що читання для вас або ваше власне читання стимулює головний мозок і фантазію. Навіть книги з малюнками без слів допоможуть суттєво поповнити словниковий запас дітей, оскільки вони слухатимуть, як ви описуєте зображення. Читання робить усе це набагато ефективніше, ніж перегляд телевізора чи DVD-дисків. На відміну від телебачення, яке є пасивним і потребує мінімум мислення і зосередженості, читання ніби запрошує і дійсно вимагає активної участі.

У якості бабусь і дідусів ми можемо відігравати ключову роль, прищеплюючи нашим онукам любов до читання. Прикро, однак правда, що та частина дорослих людей, які читають для задоволення, зменшується з кожним поколінням. Іншими словами, сьогоднішнім батькам менш притаманно читати, а тому і менше шансів прищепити любов до читання своїм дітям.

Чим раніше ми почнемо, тим імовірніше за все ми зможемо розвинути задоволення від читання у наших онуків. Не хвилюйтеся з приводу надто раннього старту - це дійсно неможливо. Читання з вашими онуками можна починати тоді, коли вони зможуть сидіти на ваших колінах.

Це читання заради задоволення, а не шкільне, тому дуже важливо зробити з нього цікаву подію. Обирайте матеріали для читання, що підходять віку та інтересам ваших онуків. Змушуючи дітей читати те, до чого вони не готові, або в чому вони не зацікавлені, ви можете відштовхнути їх від читання.

Якщо ви в повній розгубленості, що підібрати для ваших онуків, ви можете отримати хороші поради від дитячого бібліотекаря у місцевій бібліотеці. З мінімумом ваших пояснень вони допоможуть вам підібрати книги, які сподобаються онукам.

 

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин