загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

У терцентрі вчать іноземній мові та інформатиці

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Зовсім скоро працівники соціальної сфери відзначатимуть своє професійне свято.

Ми вирішили завітати до Кобеляцького територіального центру соціального обслуговування, аби детальніше познайомитися з роботою соціальних працівників та послугами, якими можуть скористатися люди похилого віку в згаданій установі.

Спеціаліст відділення соціальної адаптації Тетяна Ященко з люб’язністю погодилася провести нам екскурсію по всіх відділеннях служби. Зокрема, вона розповіла, що в територіальному центрі налічується чотири відділення. Перше — це відділення соціальної адаптації. Саме тут люди поважного віку можуть освоїти комп’ютерну азбуку, вивчити іноземну мову та зайнятися гімнастикою з елементами йоги. За словами спеціалістів відділення, бажаючих освоїти комп’ютерну грамоту сьогодні вони налічують 26 чоловік. До речі, найстаршим студентам незабаром виповниться 80 років. З приводу іноземної мови, нещодавно завершила півторарічний курс одна група пенсіонерів і зараз проходить набір наступної.

Нам особисто випала нагода познайомитися з одним із студентів територіального центру. Він представився Олександром Гладкохатим. Йому сімдесят років. За словами чоловіка, він вивчає комп’ютерну грамоту вже рівно два роки. За цей час чоловік навчився самостійно друкувати та освоїв декілька програм. Та на жаль, удома комп’ютера Олександр Васильович не має. Та він сподівається, що колись його придбає. На наше запитання, чи знадобляться йому отримані знання в житті, чоловік відповідає, що так.

— Ось, для прикладу, я щойно вірш набрав на комп’ютері для зустрічі з ветеранами, — запевнив Олександр Васильович.

Також ми завітали у відділення соціально-медичних послуг. Там безкоштовно обслуговуються пенсіонери та інваліди всіх категорій. Спеціалісти відділення нам розповіли, що відвідувачі можуть отримати всі види масажу, скористатися послугами тренажерного залу та фізіотерапевтичного кабінету. Проте це можливо лише за направленням лікаря з медичної установи.

У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги можна скористатись послугами перукаря, відремонтувати одяг чи взуття. Одинокі люди та люди, які на своєму утриманні мають неповнолітніх дітей чи дітей-інвалідів, користуються ними безкоштовно. Платні послуги надаються громадянам похилого віку, які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу. Хоча, для прикладу, послуги перукаря тут значно дешевші, ніж у перукарнях міста: 5 гривень 70 копійок за чоловічу стрижку і 6 гривень 79 копійок за жіночу.

Відділення соціальної адаптації вдома безкоштовно здійснює обслуговування одиноких громадян похилого віку та людей, які на своєму утриманні мають неповнолітніх дітей чи дітей-інвалідів. А тим людям, які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу, послуги надаються за відповідну плату. Це сума від 1 гривні 46 копійок за ремонт одягу, для прикладу, до 60 гривень за оформлення документів для отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

А загалом, відділення соціальної допомоги вдома безкоштовно та на платній основі надає такі соціально-побутові послуги як приготування їжі вдома, допомога у прибиранні приміщення, пранні білизни, доставка медикаментів, обробка присадибної ділянки та багато чого іншого.

Дарія СРІБНА

До списку новин