загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

У Карітасі дбають, щоб старість була в радість

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Допоки ми молоді, то не зважаємо на проблеми людей похилого віку. Часто не знаємо чи не помічаємо, що літніх людей турбують проблеми зі здоров'ям, немічність, повна чи часткова втрата зору, відчуття самотності та бажання бути почутим, корисним для когось іншого. Залишившись із своїми проблемами наодинці, літні люди потребують соціальної допомоги, насамперед – спілкування, психологічної, моральної та духовної підтримки. Усе це вони можуть знайти у БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», де старшим людям надають різного виду допомогу в рамках реалізації різноманітних програм.

Ось уже кілька років працівники проекту «Клуб людей похилого віку «Надвечір» завдяки фінансовій підтримці німецького фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє.» допомагають людям похилого віку, жертвам тоталітарних режимів, організовують для них зустрічі, дбають про їхнє здоров'я. У Карітасі високо цінують їхній життєвий досвід, професійні здібності, допомагають вирішити проблеми адаптації до старіння і залучають до активного життя фонду.

Зокрема, нещодавно відбулася зустріч взаємодопомоги «Профілактика ускладнень хронічної гіпертензії у людей старшого віку», яку провели лікар та медико-соціальні працівники проекту «Паліативна допомога в Івано-Франківську». Під час зустрічі лікар ознайомила присутніх з можливими ускладненнями хронічної гіпертензії, а також із способами попередження їх виникнення. Учасники заняття отримали індивідуальні консультації лікаря, а також послуги медико-соціальних працівників (вимірювання артеріального тиску та рівня цукру в крові). Під час кавової перерви всі активно обговорювали отриману інформацію та висловили побажання взяти участь у наступних заходах такого роду.

Крім того, у рамках діяльності проекту «Клуб людей похилого віку «Надвечір» 22 жовтня була проведена зустріч-діалог поколінь для учнівської молоді Крихівецької ЗОШ та людей похилого віку, ветеранів ВВВ, учасників хору «Фронтові друзі» та учасників хору Крихівці «Джерело» і «Криниченька».

Зустріч була присвячена Дню визволенню Івано-Франківська від фашистських загарбників. Патріотичні та українські народні пісні, цікаві життєві історії ветеранів – все це сколихнуло серця молодих хлопців та дівчат, які могли тільки позаздрити ентузіазму, суспільній активності та любові до життя цих сивочолих бабусь та дідусів. У залі панувала дружня атмосфера, яка змусила молодь переосмислити критерії життєвих цінностей. Всі були задоволені від проведеного свята, пом'янули тих, хто віддав своє життя за мир на нашій землі, а молодь подякувала ветеранам за сьогодення, за чисте небо та хліб на столі.

До списку новин