загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Українці воліють позичати гроші у знайомих, а заначки тримають "під подушкою"

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Україна відстає від європейських країн за рівнем довіри до банків.

Україна за рівнем поширеності фінансових послуг опинилася на 68-му місці світового рейтингу, розташувавшись між Казахстаном і Мозамбіком. Лише у 41,3% українців старше 15 років є рахунки в банках і кредитних спілках, свідчать дані Всесвітнього банку.

В середньому половина населення не має банківських рахунків. Причиною цьому у 11% населення є відсутність грошей, у 39% - недовіра, наявність рахунку в іншого члена сім'ї, з релігійних та інших причин. Згідно з даними СБ, у Росії рахунки відкриті у 48,2% громадян, у Білорусії - 58,6%, у Польщі - 70,2% поляків, у США - 88% і 98,1% в Німеччині. В Україні, як правило, рахунки з'являються у населення з відкриттям дебетних карт, на які перераховуються зарплати - 28,5 % українців. Це є головною причиною відкриття 7 з 10 рахунків в Україні. Крім того, ще 8,1% користується банківськими послугами для отримання грошей і платежів від держави (бюджетники), 4,1% - в бізнес-цілях, 2,6% - для здійснення грошових переказів за кордон і назад.

Для заощадження своїх накопичень банки використовують лише 5,4% українців (у середньому в світі - 22% жителів), хоча на чорний день гроші відкладає 24,97% громадян. Таким чином, виходить, що 19,6% українців, або 7,6 млн осіб, зберігають гроші під подушкою.

"Бідні, молоді, безробітні, які не бажають працювати, менш освічені чи люди, які живуть у сільській місцевості, менш схильні заводити рахунки", - коментують експерти Світового банку.

Учасники ринку говорять, що в Україні також низька культура зберігання грошей у формальних інститутах, а "не в матраці". У нас вона тільки формується, говорить голова правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук.

За словами старшого радника президента Альфа-Банку Ромаан Шпека, це пов'язано з низьким рівнем довіри населення до банківської системи, яке підірвано банкрутствами банків, а також постійним очікуванням зростання інфляції і різких коливань валютного курсу.

Крім того, за даними Світового банку, в Україні також невелика кількість громадян, що звертаються в банки за кредитами. Тільки 8,2 % дорослого населення беруть позики. Для порівняння, у Польщі цей показник становить 9,6 %, а в Росії - 7,7 %. А от у більш розвинених країнах в кредит живе значно більше людей: у Нідерландах - 12,6%, у США - 20,1 %, у Швеції - 23,4 %.

До списку новин