загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

4 поради від нудьги на пенсії

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Пенсія зароблена вами в результаті довгої і копіткої праці дає не лише достатньо часу для відпочинку, релаксації і можливостей для проведення часу в колі родини. Для дуже активних і енергійних людей пенсійного віку це часто означає замкненість у собі і занедбання своїх інтересів. Тим не менш, нудьга на пенсії не повинна мати місце, оскільки існує дуже багато сфер зайнятості, де можуть себе знайти люди цього віку. Оскільки життя триває і скрізь потрібна допомога, можливо, кілька порад як зарадити нудьзі на пенсії допоможе вам її позбутися.

1. Турбота про тварин та догляд за ними

 

Багато людей, які задоволені своїм життям на пенсії, мабуть, вже тримали домашніх тварин у минулому або навіть працювали на сільськогосподарському підприємстві чи на фермі. Вони здебільшого мали контакт з тваринами більшість свого життя, хоча в старості не здатні дозволити собі тримати домашніх улюбленців у звязку з постійними фізичними недугами, що зявляються час від часу.

Турбота про тварин і яскравий, дружній контакт з ними являє собою привабливу нагоду для подолання нудьги. Додатково прогулянки з собакою на природі або в місті є сприятливими можливостями розпочати знайомство з іншими людьми.

Саме тварини потребують віддачі від людей та люблячого відношення до себе. Літні громадяни, які все ще є енергійними, або воліли б краще залишатися в квартирі, можуть взяти на себе цю велику відповідальність і почуватись завдяки цьому потрібними. Це благотворне почуття, до того ж підвищує впевненість у собі навіть у такому віці. Для більшості пенсіонерів воно є новим викликом стати знову корисним і приносить у будні наповненість змістом і активністю.

Особливо привабливим є варіант, коли літні люди, які добре ладнають з тваринами і люблять їх, відвідують притулки для тварин. Притулки часто дуже вдячні цим добровільним і надійним помічникам. Крім того, турбота про тварин являється не тільки засобом від нудьги на пенсії, але й допомагає пенсіонерам не втратити контакт із зовнішнім світом. Адже багато пенсіонерів мають чудові ідеї і багатий досвід, який вони мали змогу накопичити в ході свого життя, а тепер впроваджувати його під час догляду за тваринами.

Чудовою опцією було б доглядати не лише за загальновідомими домашніми тваринами. Цікавим буде поряд з собаками та кішками турбуватися і доглядати за птахами і дрібних ссавцями, такими як: кролики, фредки або шиншили. Популярним поряд з цим є варіант, коли літні люди доглядають за старими тваринами і постійно з ними займаються. Ці тварини відзначаються тим, що вони вже не молоді і не такі моторні. Саме тому являють собою ідеальних компаньйонів для пенсіонерів і не є надто вимогливими.

Додаткова порада: Дайте оголошення

Якщо у вас є постійний інтерес до цієї теми, ми рекомендуємо розмістити в газеті або на інтернет-сторінці оголошення. Пропозиція до місцевого притулку, до фермерського господарства або звернення до хороших знайомих чи сусідів може виявитися вдалою.

2. Допомога у догляді за зеленими насадженнями

Більшість пенсіонерів, чи то чоловіки, чи жінки, любили раніше у своєму житті займатися садівництвом. Дехто мав великий сад і, можливо, спеціалізувався на окремих рослинах, таких, як троянди, або вирощував кактуси і орхідеї. Інші любили вирощувати у своєму саду овочі і фрукти, засівати та доглядати за газоном або створювати красиві природні ландшафти для відпочинку на присадибній ділянці. З цієї причини багато людей похилого віку, які нудьгують після виходу на пенсію, володіють масою ґрунтовних знань, навичок, досвіду та ентузіазмом, такими необхідними для цієї діяльності.

Допомога службі догляду за зеленими насадженнями не обов'язково означатиме, що вам потрібно виконувати важку роботу. Навіть легкі роботи, які ви з огляду на ваш фізичний стан все ще можете робити, можуть бути виконані цілком плідно. Рекомендація зайнятися подібною справою особливо актуальна тоді, коли мова іде про ваше власне навколишнє середовище. Часто перевантажені працею двірники радіють, коли активні свідомі люди пенсійного віку з великим досвідом виручають їх. Пенсіонери при цьому отримують змогу насолоджуватися свіжим повітрям, радіти, бачачи виконану роботу і зробити істотний внесок у розвиток суспільства .

Нудьгу на пенсії може ефективно подолати, особливо коли літні люди мають можливість долучитися до певної діяльності, виконувати невеличкі зобовязання і почуватися потрібними. Часто буває так, що молоді люди отримують користь від досвіду та мудрості пенсіонерів, а останні, відповідно, мають можливість передати далі свої знання. Завдяки зайнятості в садах, при догляді за озелененими місцевостями, палісадниками або маленькими громадськими садками, громадяни пенсійного віку перебувають у постійному русі на свіжому повітрі.

Хто відпочиває, той іржавіє - та це не про садівництво, адже тут рух знаходиться на першому плані. При цьому ще й тренується мілка моторика рук. Догляд за парками, як спосіб уникнути нудьги, також має сприятливі побічні ефекти. Він відганяє не тільки смуток, але є відмінною профілактикою процесів передчасного фізичного старіння.

3. Виконуйте роль свідка для школярів

 

Нинішнє старше покоління і люди, які тільки вступають у пенсійний вік, в ході свого життя багато пережили і побачили, були особисто свідками подій. При цьому не завжди ідеться про війну - інколи про приємні і історично важливі події.

Як засіб від нудьги на пенсії підійде ваша роль у якості історичного свідка для молодих людей, особливо для студентів та школярів. Особливо інтелектуальні та і умілі в спілкуванні пенсіонери матимуть тут корисну та цікаву роботу.

Пенсіонеркам, які люблять, щоб довкола них були молоді люди і хотіли б розповісти про своє життя і враження, це завдання стане поприщем для самореалізації.

Нудьга на пенсії спричиняє те, що пенсіонери стають забудькуваті, у них погіршується артикуляція, оскільки розумові здібності більше не є такими затребуваними. До наших порад для людей пенсійного віку, щоб мати можливість зробити його насиченим, цікавим і впевнено справлятися з його наслідками, включено, зокрема, рекомендацію підтримувати інтенсивні контакти з молоддю і дітьми. Це хороший варіант, особливо у випадках, коли пенсіонери живуть окремо від своїх дітей і онуків або на самоті. Виступаючи у ролі історичного свідка для молоді, різні покоління отримують змогу краще познайомитися одне з одним, розвивають двостороннє взаєморозуміння і терпимість. Крім того, літні люди вчаться у молодих, тому у даному випадку існує взаємна віддача.

Старше покоління може виступати в якості свідків у школах та в рекреаційних закладах. Музеї також пропонують, поряд з екскурсіями, можливість організації сучасних історичних дискусій і форумів з пенсіонерами, які не проти розповісти про минуле і своє життя. Вони є свідками минулих подій і також писали історію.

4. Генеалогія / сімейне родословне древо

 

Ця область вимагає від пенсіонерів хорошої пам'яті, організаторських здібностей і хороших комунікативних навичок. Не тільки історики здатні займатися генеалогією та створювати генеалогічні дерева, а й самі пенсіонери.

Вони до певної міри мають відповідну документацію і є спроможними на базі свого віку і своїх знань про минулі часи впоратися з цією проблемою.

Багато пенсіонерів служили в армії, були біженцями, ув'язненими або втратили свої сім'ї. Наприклад, ви можете допомогти знайти через Інтернет імена зниклих безвісти солдатів та створити їх списки. Сюди належать особисті та офіційні свідчення офіцерів і сержантів. Багато досліджень родоводів проводяться в інтернеті, що власне означає, що вам буде потрібний комп'ютерний та інтернет-курс. Це означає, що старше покоління може співпрацювати в так званих порталах генеалогічних досліджень і відновити своє власне минуле, а можливо, навіть віднайти старих друзів і товаришів.

Інформація, внесена і проаналізована активними та готовими допомогти пенсіонерами, слугуватиме для складання сімейних родоводів, списків солдат і військових довідників, тобто для повноцінної діяльності. Для цього потрібно опрацювати військово-історичні бази даних, які можуть бути використані для генеалогічних досліджень. Пенсіонери, які можуть відкрити для себе цю сферу діяльності, не матимуть ніякої нудьги на пенсії і наповнять свій пенсійний вік конструктивною і актуальною для майбутнього роботою.

Переклад з німецької.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин