загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Ефект Google: люди сприймають інтернет як продовження своєї пам’яті та розуму

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Багато людей ставляться до пошуковиків в інтернеті як до продовження свого розуму і пам’яті, а не як до засобу пошуку інформації. Учені назвали це ефектом Google.

Команда вчених Гарвардського університету попросила студентів відповісти на прості запитання з або без допомоги Google, а потім попросила їх оцінити свою власну ерудицію.

Виявилося, що ті, хто використовував інтернет, були значно вищої думки про силу свого розуму, навіть порівняно з тими, хто давав відповіді на запитання завдяки своїм власним знанням, без допомоги інтернету.

Крім того, завдяки серії тестів у Гарвардському університеті дослідники виявили, що учасники експерименту були схильні згадувати інформацію, якщо вони вважали, що її видалено з комп'ютера.

Ті, хто думав, що інформація зберігається на комп'ютері, були забудькуватішими, навіть якщо їх наполегливо просили запам'ятати інформацію.

«Використання інструментів Google дає людям відчуття, що інтернет став частиною їхнього власного пізнавального набору інструментів», — зробили висновок дослідники Гарвардського університету.

Дослідники також виявили, що замість того, щоб обмінюватися інформацією, люди схильні зберігати її в електронному вигляді, а не покладатися на чужу пам'ять, якщо вони хочуть в майбутньому мати доступ до цієї інформації.

«Наша робота показує, що ми ставимося до інтернету так само, як до людського партнера транзактивної пам'яті [людини, з якою ми ділимося особистими даними]», — пишуть у журналі Scientific American психологи Деніел Вегнер і Адріан Ворд.

«Ми „розвантажуємо“ свої спогади в „хмари“ так само легко, як члену родини, другу або коханцю. Схоже, що схильність до розвантаження інформації на цифрові джерела настільки сильна, що люди часто не в змозі згадати щось у присутності комп'ютерного друга», — додають дослідники.

На думку вчених, інтернет може усунути не тільки необхідність партнера, з яким можна обмінюватися інформацією, він може також підірвати імпульс запам'ятовувати деякі важливі, щойно вивчені факти.

До списку новин