загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсіонери вчились розпізнавати наркоманів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

На чергову зустріч ветеранів запросили лікаря-нарколога Ольгу Няйко та директора Кобеляцького районного територіального центру надання соціальних послуг Валентину Шмуль.

Лікар-нарколог дала присутнім декілька порад, як уберегти своїх рідних від уживання наркотичних речовин та за якими ознаками можна дізнатися, що людина їх вживала. Насамперед, за словами лікаря, усі ознаки наркотичного сп’яніння — відносні. Прояви сп’яніння тією або іншою речовиною дуже сильно залежать від особливостей нервової системи людини. Тому нарколог назвала лише найбільш поширені з них. А розбиратися в явищах сп’яніння більш точно — справа лікаря або експерта.

Ольга Няйко запевнила, що найголовніше, при перших проявах наркотичного сп’яніння у близької вам людини, — не панікувати та звернутися до спеціаліста. Лікар-нарколог назвала найбільш популярними наркотиками похідні конопель, ін’єкційні та таблетовані наркотичні речовини. Ознаки вживання наркотиків можна виявити за агресивною поведінкою, підвищеною активністю, брехливістю. Очі можуть бути «скляними» зі значно розширеними або звуженими зіницями. Також удома ви можете знайти шприци, джгути, порожні гільзи від цигарок, невикористаний тютюн або ж фольгу. Проте наявність однієї з цих ознак ще не означає, що людина вживає наркотики. Та у випадку, коли наведені зміни в поведінці супроводжуються періодично, необхідно звернутися до спеціалістів. Також можна пройти експертизу в домашніх умовах. Ольга Няйко розповіла, що в аптеках сьогодні можна придбати експрес-тест для виявлення наркотиків у сечі. І, мовляв, ним легко користуватися. Розроблені експрес-тести як для окремих наркотиків, так і для великих груп речовин, що викликають залежність. Важливо лише, щоб будь-яка експертиза була проведена протягом доби після випадку, який ви розцінюєте, як стан наркотичного сп’яніння.

Насамкінець своєї доповіді нарколог озвучила кількість перебуваючих на обліку наркозалежних. Ця цифра становить 26 осіб.

— Та насправді їхня кількість значно вища, — запевнила лікар. — У середньому, вік людей, які регулярно вживають наркотики, — 28-30 років. До речі, у області серед наркозалежних, які перебувають на обліку, є діти, яким усього 8-10 років.

Наступною взяла слово директор районного територіального центру. Вона детально розповіла про специфіку його роботи. Загалом, Валентина Шмуль назвала п’ять відділень, які включає в себе терцентр. Найбільше і найстарше — це відділення соціальної допомоги вдома. Щоденно соціальні працівники терцентру обслуговують 763 людини, які цього потребують. Це — пристарілі громадяни та інваліди, старші вісімнадцяти років. За словами директора, за кожним соцпрацівником у місті закріплено 10-12 людей, яких обслуговують не рідше, ніж двічі на тиждень. У відділенні надання адресної грошової допомоги можна скористатися послугами швачки, перукаря, взуттєвика та взяти на прокат засоби реабілітації (інвалідні візки, милиці чи ходунці). У відділенні соціально-побутової адаптації працює університет третього віку. Там існує факультет іноземної мови. Та, за словами Валентини Шмуль, заняття на даний час призупинили, так як відсутній волонтер, який мав би бажання викладати дисципліну. Ще у відділенні вивчають комп’ютер, відвідують літературний гурток «Слово поета» та займаються руховою терапією — пілатесом. Загалом, як стверджує директор терцентру, за рік, у середньому, соціальні працівники обслуговують майже чотири тисячі людей.

Дарія СРІБНА

До списку новин