загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Цей день в історії/ 2 грудня

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

 

1015 — князь Ярослав Мудрий посів у Києві великокняжий престол.

1104 — рукоположений митрополит Київський Никифор І.

1375 — Болгарський монах Кіпріан рукоположений на митрополита Київського і Литовського.

1697 — У Лондоні відкрито кафедральний собор святого Павла і почалась перша служба.

1804 — Папа Римський Пій VII на урочистій церемонії в соборі Нотр-Дам проголосив Наполеона Бонапарта імператором Наполеоном I.

1805 — Під Аустерліцом у Моравії Наполеон Бонапарт розгромив об'єднану російсько-австрійську армію.

1816 — У Лондоні луддити (борці з верстатами) влаштували масові акти знищення машин і верстатів на підприємствах.

1823 — У посланні до Конгресу президент США Джеймс Монро проголосив принцип політичного невтручання європейських держав у справи Американського континенту («доктрину Монро») — «Америка для американців!»

1852 — Президент Франції Луї Наполеон Бонапарт оголосив себе імператором Франції під іменем Наполеон III і заснував Другу імперію.

1863 — Завершилося будівництво купола Капітолію у Вашингтоні (США).

1896 — у приміщенні Харківського оперного театру (тепер — обласна філармонія) відбувся перший в Україні публічний кіносеанс.

1901 — Американець Кінґ Жилетт запатентував безпечну бритву з двостороннім одноразовим лезом — жилетку.

1942 — Група вчених з університету Чикаго на чолі з Енріко Фермі продемонструвала керовану ядерну реакцію на першому ядерному реакторі.

1949 — Генеральна Асамблея ООН ухвалила Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції іншими особами (резолюція 317 (IV)). Цей день щороку відзначається як Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

1956 — висадкою з яхти «Гранма» 82-х революціонерів на чолі з Фіделем Кастро на Кубі розпочалося повстання проти проамериканського режиму Батисти, яке завершилося перемогою після двох років важких боїв.

1961 — Кубинський лідер Фідель Кастро вперше публічно заявив, що він марксист-ленініст і має намір вести Кубу до комунізму.

1971 — Вийшла постанова ЦК Компартії України та Ради Міністрів СРСР про спорудження в Києві архітектурно-меморіального комплексу «Меморіал Слави».

1971 — Утворилася Федерація Об'єднаних Арабських Емиратів (об'єднує 7 князівств).

1982 — Хірурги з університету Юти вперше імплантували постійне штучне серце пенсіонерові Барні Кларку, з яким той прожив 112 днів.

1991 — незалежність України визнали першими Канада і Польща.

 

2 грудня народилися:

 

1728 — Ґальяні Фердинандо, італійський економіст, автор теорії вартості.

1859 — Сера Жорж, французький художник, основоположник пуантилізму.

1885 — Джордж Мінот, американський фізик, Нобелівський лауреат.

1890 — Олександр Шумський, нарком освіти УРСР, один із батьків «українізації» 1920-х років. Вбитий за особистим розпорядженням Сталіна, Хрущова та Кагановича по дорозі з Саратова до Києва.

1923 — Каллас Марія, грецька співачка (сопрано), солістка найбільших оперних театрів світу. Наприкінці 1950-х років у Каллас виникли серйозні проблеми з голосом, і в 1962 вона полишила сцену.

1937 — Осадчук Петро, український письменник і політичний діяч. Автор більш ніж 30 поетичних збірок. Видав книжку літературно-критичних статей і есе «Поезія — молодість душі».

1946 — Джанні Версаче, італійський модельєр, що заснував в 1978 році марку Versace, під якою випускаються елітна одяг, аксесуари, косметика, парфумерія та меблі.

До списку новин