загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Змінився розмір соціальних виплат

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Як повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради, у звязку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму з 1 грудня 2013 року буде перераховано пенсійні виплати багатьом категоріям громадян.

Мінімальна пенсія і доплата за понаднормативний стаж

Статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлено мінімальний розмір пенсії за віком та доплату за понаднормативний стаж, які визначаються з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, тому з грудня ці пенсії підлягають перерахунку.

Якщо пенсію було призначено до 1 жовтня 2011 року й особа після цієї дати не зробила перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, то з 1 грудня 2013 року мінімальний розмір її пенсії та доплату за понаднормативний стаж буде визначено за (понад) 20 та 25 років страхового стажу для жінок і чоловіків відповідно.

Якщо пенсію було призначено після 1 жовтня 2011 року або раніше, але після цього перераховано із стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, та її мінімальний розмір і доплату за понаднормативний стаж було встановлено з урахуванням 30 та 35 років страхового стажу, то перерахунок у грудні буде зроблено на підставі цих показників.

Мінімальний розмір пенсійної виплати

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 р. № 265, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат особи (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною та щомісячної доплати до пенсії в разі втрати годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання) не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надають щомісячну державну адресну допомогу до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначено розміру.

Тобто з 1 грудня щомісячна державна адресна допомога буде встановлена в розмірі, що не вистачає до 949 грн.

Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який набрав чинності з 1 жовтня 2011 року, передбачено, що розмір пенсії, обчислений відповідно до ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», перераховують у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, особам, які не працюють (не провадять діяльності, пов’язаної з одержанням доходу, що є базовою для нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування).

Проте в разі звільнення з роботи та звернення пенсіонера до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання з відповідною заявою пенсія буде перерахована.

Розмір пенсії в разі втрати годувальника залежить від страхового стажу та заробітку померлого годувальника. Згідно зі ст.37 цього Закону пенсія в разі втрати годувальника призначається в такому розмірі: на одного непрацездатного члена сім`ї - 50% пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім`ї - 100% пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.

Дітям - сиротам пенсія в разі втрати годувальника призначається в названих розмірах виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків.

При цьому розмір пенсії в разі втрати годувальника (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною та щомісячної доплати до пенсії в разі втрати годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання) на одного непрацездатного члена сім’ї має бути не менш як 100%, на двох - 120%, на трьох і більше - 150% прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність. Якщо він менший, таким особам надають щомісячну державну адресну допомогу до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

Тобто у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму підвищаться мінімальні розміри цих пенсій відповідно до 949 грн. (949 грн. х 100%), 1138грн.80коп. (949 грн. х 120%) та 1423грн.50коп. (949 грн. х 150%).

Перерахунок надбавок та підвищень

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (949 грн.), обчислено розміри підвищення ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань, пенсію за особливі заслуги перед Україною, додаткові пенсії особам, постраждалим у наслідок Чорнобильської катастрофи, щомісячну доплату до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв’язку із закриттям ЧАЕС, державну соціальну допомогу на догляд, мінімальні пенсії для інвалідів - військовослужбовців строкової військової служби та в разі втрати годувальника, призначені членам їхніх сімей, надбавки на утриманців відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Слід зазначити, що ці доплати до пенсій будуть перераховані всім пенсіонерам незалежно від того, працює пенсіонер чи ні.

Підвищення до пенсій почесним донорам

Статтею 13 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» передбачено, що до пенсії почесним донорам України встановлюється надбавка в розмірі 10% затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Розмір такого прожиткового мінімуму з 1 грудня - 1176 грн., тому розмір надбавки до пенсії почесним донорам України становитиме 117 грн. 60коп.

Ця надбавка також буде перерахована незалежно від того, працює пенсіонер чи ні. Про це повідомили на сайті міського голови Рівного Володимира Хомка.

До списку новин