загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Задля підтримки Євромайдану, творчі особистості Тернопільщини змінили формат проекту, до якого готувалися півроку

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Протягом трьох років своє мистецтво тернополянам презентують учасники незалежної арт-групи «Сновиди»: художники, поети, музиканти, ті, хто робить перші кроки у творчості. У ній об’єдналися двісті молодих людей і дітей, але арт-група відкрита для спілкування з творчими особистостями будь-якого віку, і не тільки жителями Тернопільщини, а й інших регіонів. Раніше «Сновиди» представляли мистецькі проекти: «Люди і квіти», «Шляхом серця». У цьогорічному — «Присутність», над котрим працювали півроку, вирішили змінити назву і традиційний формат через жорстоке побиття мирних учасників протесту в Києві. Тепер це проект «Присутність на майдані», що є акцією в підтримку Євромайдану.

— У нас повністю змінилася програма, — розповіла куратор, журналістка і художниця Олеся Гудима. — Розважальну частину відмінили. Звичайно, відкриємо захід державним гімном України. Прозвучить також молодіжний гімн «Вставай сонце». До нас долучився автор, співак Андрій Підлужний, який його виконає. Свої поезії читатимуть тернопільські поети Роман Скиба, Наталя Лазука, Наталя Пасічник,Уляна Галич, Ганна Осадко, чортківчанка Ірина Брунда. Вірші планувалися на тематику любові, а тепер вони будуть революційного спрямування. Приїде, щоб підтримати творчу молодь Тернополя, художник-іконописець з Теребовлі Микола Шевчук, який зараз бере участь в багатьох мітингах. І хоча ми не маємо змоги зараз бути у Києві на майдані, але підтримуємо нашою мистецькою акцією усіх, і в тому числі наших рідних, які там, — каже Олеся Гудима.

Уперше бере участь в проекті арт-групи «Сновиди» киянка, а нині жителька Тернополя, художниця Оксана Михальська, яка творить під псевдонімом Євгенія Назарянка. Вона приїхала зі столиці, щоб подивитись на місто, яке пропагують, «для життя» та й тут і залишилася.

— Оскільки темою виставки була «Присутність», то одразу подумала про присутність Бога. Отож, і малювала в такому настрої. Упевнена, що беручи до уваги теперішні події в Україні, художники написали б для цього проекту зовсім інші картини, передаючи свої почуття у відповідних фарбах, — зазначає Оксана Михальська.

Презентація проекту незалежної арт-групи «Сновиди» «Присутність на майдані» розпочнеться в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї в суботу 7-го грудня о 12-ій годині. Організатори очікують більше півтисячі гостей.

Лариса ОСАДЧУК

До списку новин