загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

У Рівному відновили княжу булаву

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Побачити, як виглядає автентична княжа булава, що у XII-XIII століттях символізувала владу, віднині можуть відвідувачі культурно-археологічного центру «Пересопниця». Реставратори відновили її з фрагменту, знайденого під час розкопок.

Нагадаємо, два роки тому, під час будівництва центру на місці, де у княжі часи був міст, виявили уламок давньоруської булави. Археологи припускають, що вона могла належати одному з воєвод князів Юрія Долгорукого чи його сина Андрія Боголюбського, або й самим вельможам. Адже є свідчення про те, що у середині XII століття вони якраз перебували на теренах Пересопниці. Фахівці припускають, що булава розкололася під час битви, яка, очевидно, відбувалася поблизу. На це вказує й місце знахідки – міст завжди був важливим стратегічним об’єктом.

Тим часом нині давньоруська булава виглядає так, ніби її щойно тримав князь, переконуєдиректор культурно-археологічного центру Микола Федоришин.

Реставратор працював над цим упродовж місяця. Тепер її можна побачити в експозиції музею. Крім того, цієї осені під час розкопок у Пересопниці виявили понад півсотні артефактів. Серед них – печатки, хрести-енколпіони, защібки до книг. Реставратори працюватимуть і з цими знахідками. Водночас можливість побачити автентичні речі княжих часів цікавить туристів.  

Оксана КРАВЕЦЬ

До списку новин