загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

На посиденьки пенсіонери йдуть до бібліотеки

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Уже другий місяць на різноманітні цікаві зустрічі запрошує пенсіонерів Рівного Всеукраїнська асоціація пенсіонерів. Ось і першої неділі грудня у відділі мистецтв обласної бібліотеки було тісно від гостей поважного віку. Тут для них влаштували зустріч із Анатолієм Гайдуком – майстром виготовлення виробів із очерету.

Відколи вийшов на пенсію, ця справа є для Анатолія Гайдука улюбленою. Естетичні і цілющі властивості очерету майстрові вже вдалося втілити у безлічі надзвичайно гарних і практичних речей. На зустріч у бібліотеці Анатолій Павлович прихопив власний ноутбук і продемонстрував слайд-шоу своїх очеретяних шедеврів, при цьому розпо­відаючи про надзвичайні властивості улюбленого природного диво-матеріалу.

В усіх присутніх аж дух перехоплювало від по­баченого. Оригінального оформлення набули веранда, літня душова, септик та інші надвірні споруди господаря. Навіть туалет чоловік облаштував дуже оригінально – у формі вітряка. А звичайне джерело в приміському селі Городище, де й мешкає майстер, він перетворив на привабливу оазу для відпочинку односельців.

Здається, очеретяним фантазіям пенсіонера немає меж. Бо й всередині його оселі з’являється все більше речей домашнього вжитку, виготовлених із очерету. Відколи виготовив очеретяні жалюзі і шпалери – ще й таким чином віднадив, зізнається, мух з оселі. А самопочуття і здоров’я тримати в тонусі чоловікові дозволяє ліжко, яке він назвав «Декамероном». Бо зробив його на зразок побаченого в інтернеті витіюватого дерев’яного часів Середньовіччя.

Навіть цей неповний ­перелік зробленого майстром за п’ять «пенсійних» років переконливо свід­чить на користь активного довголіття. Власне, ми тому й регулярно влаштовуємо такі зустрічі, щоб згуртувати пенсіонерів, зробити їхнє життя зміс­товнішим. Щоб люди поважного віку зрозуміли: вони зі своїм досвідом і талантами дуже потрібні і шановані.

До речі, згадана вище зустріч запам’ятається ще й несподіваним приємним знайомством з іншим самобутнім майстром. Того дня до кола нашого спілкування приєднався заслужений майстер народної творчості України, різьбяр Павло Петросюк із Рів­ного. Його персональна ­виставка з художньої обробки дерева «Нев’янучий сад» саме експонувалася в обласній бібліотеці.

Більшість своїх робіт різьбяр створив також, уже будучи на пенсії. Найбільш дивовижним було довідатися, що митець «малював» свої картини без фарб – палітрою йому слугували різні породи дерев.

Наша асоціація запрошує щотижня всіх, кому за 50 і більше, на такі цікаві заходи. До того ж, ми не обмежуємося кулуарними посиденьками. Уже гуртом відвідали драмтеатр, музей бурштину, мистецьку виставку Валерія Войтовича. Останньої неділі на запитання пенсіонерів відповідала досвідчений кардіолог.

Та й прості посиденьки дуже подобаються старшим людям, бо в колі однолітків вони охоче розповідають одне одному про себе та своє життя, довідуються багато цікавого і корисного. Програмки щомісячних заходів, які проводить асоціація для пенсіонерів, можна отримати у відділі мистецтв обласної бібліотеки.

Тамара ТКАЧ,

заступник керівника Рівненського регіонального відділення

Всеукраїнської асоціації пенсіонерів

До списку новин