загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як на Андрія гадати. Найвідоміші способи ворожіння

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У ніч на 13 грудня дівчата будуть гадати , коли і за кого вони вийдуть заміж , а хлопці безкарно хуліганити біля їхніх будинків.

День Андрія Первозванного завжди вважався одним з самих веселих молодіжних свят. Ще з вечора 12 грудня хлопці та дівчата збиралися разом на вечорницях в самій просторій хаті в селі , де грали , жартували і танцювали. Ближче до ночі дівчата « виганяли » хлопців з хати , щоб за допомогою ворожінь дізнатися , хто швидше за всіх вийде заміж і яким буде той самий наречений.

Розпалені після веселощів юнаки , як правило , не хотіли йти додому. Вони знаходили інше застосування своєї енергії : відправлялися в село робити «дрібні капості ». Наприклад , потягти і сховати віз , робочі інструменти або домашнє начиння , зняти ворота чи хвіртку. І не в кого-небудь , а саме у тих господарів , у яких є незаміжня дочка . Особливо « діставалося » тим батькам , які не дозволяли своїй дочці гуляти з тим чи іншим хлопцем – віз або ворота « розбійники » могли потягти на край сіли або в гущавину лісу . Помсти розгніваних господарів хлопці не боялися , адже хуліганські витівки – традиція . Єдине , що міг зробити господар хати – міцніше прив’язати ворота або заховати подалі інструменти .

Цікаво , що язичницьке свято Калита ( який з прийняттям християнство став святом Андрія ) припадав на середину Пилипівського посту, коли будь-яке веселощі неприйнятно. Проте ніякі церковні заборони не змогли викорінити народну традицію.

Напередодні свята  пропонують згадати традиції предків і поворожити в Андріївську ніч .

1.Самий традиційний спосіб ворожіння на Андрія – ворожіння на балабушках , маленьких хлібцях з білого борошна і води. Воду для замісу тіста дівчина повинна принести додому в роті від самого колодязя . Головне при цьому – по дорозі не засміятися , інакше все доведеться повторювати з самого початку. Кожна з дівчат власноруч замішувала свій хлібець , по-особливому відзначаючи його .

Потім у хату пускали голодного собаку . Чий хлібець вона з’їсть першим , та дівчина швидше за всіх вийде заміж. Якщо ж пес тільки обнюхував балабушку і проходив далі , то цього року ходити господині балабушки їй в дівках . Якщо ж забирав їжу і біг в кут , то наречена поїде з нареченим подалі з села.

2 . Один з найвідоміших способів ворожіння – вийти на вулицю , заплющити очі , покрутитися навколо себе і кинути чобіт. У яку сторону вкаже носок чобота , звідти варто чекати судженого. Місце проживання нареченого можна було дізнатися й іншим способом. В давнину дівчата виходили один за одним у двір і примовляли:

О, Святий , добрий Андрію , Я лишень на Тебе маю Надію ! Дуже хочу знати , Звідки нареченого  виглядати ?

Ці слова потрібно було повторити тричі , а після – дочекатися гавкоту собаки. З якого боку він почується , звідти і свати прийдуть.

3 . Жіночі чобітки також могли допомогти визначити , хто з дівчат першим «встане на рушник» . Для цього взуття всіх дівчат вибудовували ланцюжком по черзі один за одним з найдальшого кутка кімнати і до порога. Та дівчина , чий черевик першим переступить поріг , в наступаючому році вийде заміж.

4 . Існує кілька варіантів дізнатися ім’я нареченого. Для цього потрібно написати на папірцях імена хлопців , скласти це все в шапку , перемішати і … покластися на долю , витягуючи папірець з ім’ям. Ще один варіант – просто вийти на вулицю і запитати ім’я першого зустрічного чоловіка . Повір’я говорить , що таке ім’я і буде носити наречений.

Існує і зворотний варіант ворожіння , коли хлопці вибирають собі суджену . Для цього кожній дівчині дають ім’я квітки , назва якого пишуть на папері. Потім до кімнати по одному впускають « женихів » і пропонують їм вибрати собі квітка з тих , що написані на папері. Вважалося , що та дівчина , зашифроване ім’я якої назвав юнак , і буде йому нареченою.

5 . Передбачали долі і за допомогою сірників. На тарілку з водою клали два сірники : одна – це хлопець , в ідеалі той, якому дівчина симпатизує ; другий – символ самої дівчини . Потім потрібно подути на ці сірники : якщо від дівочого дихання вони зійдуться , то це вірна ознака того , що задуманий кавалер стане нареченим.

6 . Нерідко дівчата робили з ганчір’я дві свічки , умочували їх у віск і підпалювали , кажучи при цьому: « ! Андрію – добродію , Допоможи мені частку відшукаті »

Якщо імпровізовані свічки згоряли рівномірно , нахиляючись одна до однієї , вважалося , що шлюб буде вдалий , а якщо горіли з різною швидкістю , відхиляючись один від одного , значить , молодим так і не судилося одружитися або ж їх шлюб буде невдалим.

7 . Найцікавішою і самої містичної частиною ворожінь вважалася можливість побачити обличчя свого судженого. Для цього « ворожка » брала свічку , підпалювала її і капала воском на блюдце . Потім дівчата розглядали , що вийшло і шукали відмінні риси , що підказують, на кого це пляма схоже . Кажуть , що нерідко дівчата хитрили , навмисне крутячи свічку так , щоб краплі воску взяли риси « потрібного» нареченого.

8 . Побачити судженого можна і за допомогою дзеркала. Правда , подейкують , що такий спосіб підходить тільки відважним дівчатам , адже гадати потрібно на самоті , а в дзеркалі може привидітися що завгодно. Щоб побачити обличчя судженого , потрібно поставити перед собою дзеркало і запалити дві свічки по обидві його сторони. Після цього сказати:

Я тобі , дзеркало , плекаю , З ким я свою долю зустріти маю ? З’єднати з Іванком прошу , Бо його в Серденьку ношу. Ці слова слід вимовити три рази , а після відвернутися від дзеркала і з закритими словами проговорити : Святий Андрію , Допоможи , Суженого мого покажи ! Ворожу на свій ​​вінок , Прошу захисту від зірок ! Дай , Боже , шлюбу дочекатись , Мене з Іванком повінчати .

Після чого потрібно різко розвернутися і подивитися в дзеркало. Головне – не злякатися , адже в дзеркалі може з’явитися особа аж ніяк не очікуваного Івана , а якого-небудь незнайомого хлопця. Якщо не вийде побачити обличчя з першого разу , ворожіння можна повторити ще двічі. Якщо ж і після трьох разів на дзеркалі ніхто не з’явиться – значить , суджений ще десь у дорозі.

9 . Ще один спосіб дізнатися , як же виглядатиме наречений , – побачити його уві сні . Для цього потрібно покласти під подушку гребінець і проговорити « суджень мій, ряджений , прийди мене чесаті ». І , що не розчісуючи , лягти спати. Хто привидиться у сні , той і буде нареченим.

 10 . Для « ворожіння у сні » можна скористатися ще таким варіантом – поставити під ліжко миску з водою , а зверху покласти дощечку. Така конструкція символізує кладку через річку. Лягаючи спати , потрібно три рази сказати:

0 дай же , Боже , молодій мені , Щоб приснився мій суджений в сні . І Тобі , Святий Андрію , Я прошу , як умію : Святий Андрію , Допоможи , Мене СЬОГОДНІ НЕ залиши ! Ой ти , місточок , та не хілися , А ти , Іванку , мені наснився. Перейди річку – бистро воду , Й веди до шлюбу мене , молоду .

Якщо присниться хлопець , який візьме за руку і переведе через міст , то він і є той самий суджений

До списку новин