загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Виставка «Золото Тибету» у Дніпропетровську розповідає про культуру та філософію буддизму

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Доторкнутися до живої багатовікової традиції і дізнатися, що саме робить людей на Сході щасливими, під час двогодинної екскурсії допоможуть знавцітонкої справи”.

 

Його збирали майже 10 років. І від сьогодні “Золото Тибету” у Дніпропетровську. Скульптури і маски з металу, дерева, гіпсу та каменю, тханки, храмові музичні інструменти, традиційна вишивка, етнічні прикраси, ритуальні предмети та речі, які використовують у побуті народи гімалайського регіону. Виставка “Золото Тибету” — це три зали, де кожен колір, форма, положення тіла і прикраси на зображеннях вказують на певний аспект досконалого просвітленого стану Будди.

Кожна зала символізує три складові життя східних народів. У першій — жовто-блакитній — представлені речі повсякденного побуту: одяг, посуд та меблі. Наступна золота кімната нагадує сучасний храм. Тут і статуї богів, і музичні чаші, під мелодію яких тібетські чинці читають мантри. Третя – чорно-помаранчева зала – за антуражем нагадує стародавні монастирі. Там монахи входили в нірвану для духовного очищення. Скільки експонатів представлено на виставці організатори не знають. Збирали ж бо її з миру по нитці:

«Мы собирали то, что уникально и невозможно найти. Мы не привезли статую из глины. которая разрушилась — сейчас она на реставрации. Нам ее не хотели продавать, говорили, что каждая статуя символизирует совершенство ума человека и буддийский стиль жизни. Согласились только, когда мы пообещали бережно перевозить ее. А для транспортировки в Украину потребовалось 4 перелета», — говорить Олександр Рибін, голова правління благодійного фонду “Жива традиція”.

Найбільша гордість Олександра — картина, на якій зображений народжений з Лотоса Падмасамбхава Гуру Рінпоче. Це — перший йогін, який у 8-му сторіччі приніс з Індії до Тибету та вкоренив там тантричні повчання Будди. Вона відрізняється від традиційних тибетських тханків тим, що зображення на полотні не намальоване, а нашите. Ще один експонат, що зацікавив відвідувачів – статуетка бога багатства і процвітання Дзамбали. Східні народи вірять: піднесений йому дар повернеться сторицею.

«У них есть понятие, что если в этой жизни человек не может медитировать, двигаться к просветлению, он может поднести деньги божеству как символ того, что в будущем у него появится связь с богом. Китайцы говорят, что лучший банк — это Будда и поднесенные ценности вернутся сторицей. В храмах статуи часто увешаны деньгами, как гирляндами», — каже Володимир Корнієнко, співорганізатор виставки “Золото Тибету”.

На тих, хто вже ознайомився із експозицією, у першій залі чекає справжній тибетський чай. Солоний чи солодкий. Останній нагадує традиційний для нас чай із молоком. А от солоний, каже Ольга Подройкіна, за функціями схожий на український суп:

«Он готовится из жирного ячьего молока, топленого масла, чая пуэра, черного чая и соль добавляется. Защищает от холода зимой. В течение 10 минут кипятят заварку, потом добавляют молоко, кипятят, затем кладут масло и соль. Тибетские женщины всегда во время готовки повторяют мантры, особенно мантру, которая несет счастье, покой в семью», — розповідає Ольга Подройкіна.

Виставка працюватиме в історичному музеї від 15 листопада до 15 грудня щодня, окрім понеділка. Бажаючих скуштувати та навчитися готувати тибетські страви, дізнатися про мову і каліграфію буддійських мантр та пізнати таємниці медитації, чекають на майстер класах, що проходитимуть до середини наступного місяця.

Автор — Юлія Мельниченко

До списку новин