загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Петриківка стала світовим брендом

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У грудні унікальний розпис отримав від ЮНЕСКО статус культурної спадщини людства. У столиці з цієї нагоди відкрито виставку майстрів Дніпропетровщини - батьківщини петриківського розпису. Експозиція, а також майстер-класи працюватимуть впродовж місяця.

 

Оксана Дупак,  журналіст:

- Все, що милує око майстрині, її пензлик обертає на букети квітів. Сову, помідор, соняшник. Ще у XVIII столітті такими візерунками петриківські господині розмальовували свої хати. Збирали літні враження і холодної пори досхочу фантазували. Новими розписами хизувались одна перед одною на Великдень. А згодом без жалю білили оселі і створювали щось зовсім інше. Зрештою і картини почали писати.

Наталія Смирнова,  майстриня:

- Ми малюємо пензликами, а петріківчани малювали трісочками з комишу. Вони - такі м’якенькі у середині. І оцей перехідний декоративний мазок виходить дуже виразним. А ще - є дуже багато дотепних прийомів.

На виставку з Дніпропетровського художнього музею привезли творчість чотирьох поколінь майстринь, які найяскравіше ілюструють розвиток петриківського розпису. Славетні метри ХХ століття - Надія Білоконь, Тетяна Пата, Орина Пилипенко. Все це побачив Париж і належно оцінив.   

 

Тетяна Шапаренко,  директор Дніпропетровського художнього музею:

- Ми побачили, що в ЮНЕСКО щодня щось трапляється. Але наша виставка з майстер-класами і з показом моделей одягу у петриківському стилі викликала дуже великий попит.

Високопосадові особи на виставці - не просто почесні гості. З 2010 року Олександр Вілкул, ще губернатором Дніпропетровської області, докладав чимало зусиль, аби про петриківку заговорили в Європі, Америці, Азії, Африці. Було влаштовано півсотні виставок. Результат  - український розпис внесено до всесвітнього списку нематеріальної культурної спадщини людства.   

 

Олександр Вілкул,  віце-прем'єр-міністр України:

- Петриковская роспись - это душа Украины. Сейчас Украине, как никогда, нужны общие победы, которые объединяют юг и север, запад и восток. И то, что наша петриковка признана культурным наследием ЮНЕСКО, - наша общая украинская победа.

Петриківський розпис можна назвати лише одним словом - свято! Його створювали собі наші попередники, і в кожного з нас є можливість продовжити цю традицію.

Оксана Дупак, Юрій Росохай

//www.youtube.com/watch?v=DWJPlJllPuw

До списку новин