загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Якщо він піде на пенсію першим

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Більшість чоловіків на кілька років старші за своїх дружин, що, звичайно ж, означає, що вони досягають пенсійного віку раніше, ніж їхні дружини готові завершити своє професійне життя. Крім того, сім'я ще розраховуватиме на дохід дружини ще протягом деякого часу. Це означає, що вона ходитиме на роботу день у день ще кілька років після того, як її чоловік вже розпочав насолоджуватися своїм домашнім дозвіллям. У деяких пар це викликає змішане відчуття.

Багато працюючих дружин розповідають по секрету своїм подругам, що вони страждають від своєрідного відчуття «витіснення», оскільки їхні чоловіки взяли на себе «керування» тим, що жінки вважали своєю сферою. Чи буде він дотримуватися всіх ретельно впорядкованих нею методик? Чи зможе вона щось знайти після того, як йому дали волю в будинку?

Вона також непокоїться, чи не буде йому нудно цілий день без його колишніх професійних турбот. Чи не відчує він, що домашня робота - це «нічого не роблення»?

Звичайно ж, творчі чоловіки мають різного роду ідеї стосовно того, як вони будуть використовувати свій вільний час. Деякі з них з нетерпінням чекають на той день, коли вони зможуть отримати в розпорядження кухню для своїх кулінарних експериментів. Кілька чоловіків, яких я знаю, стали кращими кухарями, ніж їхні жінки. Це різний досвід, коли ти береш на себе приготування страв в якості шефа, та коли ти у дружині на підхваті у якості «помічника».

Інші ж чоловіки обирають садівництво в широкому значенні. Один чоловік, якого я знаю, посадив такий город, який може стати головною темою для  історії в картинках для журналу «Кращі будинки та садки». Він також став шеф-кухарем на їхній кухні. Його дружина з задоволенням приходить додому, щоб смачно поїсти, і не відчуває жодного стресу щодо його «шефства».

Мій власний чоловік був на 22 роки старший за мене, так що, звичайно ж, моя кар'єра була в зеніті, коли він вирішив піти на пенсію. На той час ми мали одну десятирічну дитину і одного підлітка вдома. Специфіка роботи змушувала мене від'їжджати до Нью-Йорка зранку в понеділок і не повертатися до п'ятниці вечора. Таким чином він мусив турбуватися про будинок та дітей. Я пам'ятаю своє повернення кожного тижня додому, розмірковуючи подумки, що ж я побачу.

Те, що я знаходила було: двоє настільки щасливих дітей, наскільки я могла би тільки сподіватися - кожен з них був зайнятий творчими проектами, що були розкидані скрізь по їхнім власних кімнатах, на підлозі вітальні, на столі їдальні, і на та під кожною рівною поверхнею, що була у їхньому розпорядженні в будинку. Діти були добре нагодовані на досить дивному раціоні, що складався в основному з сирих фруктів, овочів, гамбургерів і морозива. Їхній одяг часто був невипрасуваний, але вони були чисті та вимиті, а їхні голови гули від ентузіазму до навчання. Вони також були раді вітати мене вдома. Чого ще можна просити?

На щастя, у нас була хороша прибиральниця з гумором і багатим досвідом виховання дітей за плечима. У суботу будинок знову приводився в порядок, комора заповнялася продуктами, а сім'я була готова до святкування неділі. Не пам'ятаю, щоб у нас будь-коли виникали непорозуміння стосовно наших власних планів. І діти до цього дня вважають, що їм пощастило, що вони мали можливість провести ці неймовірні дні з їхнім батьком.

І чоловік і дружина повинні пам'ятати, що кожен з них має особливу потребу у визнанні з боку іншого партнера в цей час.

Одна моя знайома жінка, яка робила кар'єру, колись жартувала, що «будь-якій жінці-професіоналу потрібна вдома дружина».  На даний момент, коли в чоловіка більше вільного часу, працююча жінка отримує щось на кшталт «дружини». Їй необхідно пам'ятати, що «дружинам» необхідна похвала. Треба впевнитись у тому, що вона продукує її у достатній кількості для свого чоловіка. Чоловік, з іншого боку, може дізнатися тепер, що означає повна відповідальність за догляд будинку. Протягом багатьох років він міг «допомагати», але це далеко від стояння за кермом судна. Чоловіку треба бути готовим до певного цікавого навчання.

Він може пам'ятати, як добре було, коли дружина просто вислуховувала його, коли він приходив додому з роботи зі своїми професійними турботами в голові.  Дружина може бути зараз в такій же ситуації і їй також потрібні його чуйні вуха.

Погляд на життя з іншої перспективи може бути також цікавим. Це розширює людське почуття любові до свого партнера.

Про авторку:

Д-р Хамілтон - психолог на пенсії, сексолог, є авторкою п'яти книг і лауреатом премії Американської асоціації бібліотек. На телебаченні вона з'являлася у програмах: "Шоу Філа Донах'ю", "Шоу Мерва Гріффіна" і '"Шоу Сьогодні".

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин