загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Не хлібом єдиним

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В приміщенні олександрійської дитячої бібліотеки пройшов музично-поетичний вечір зі звучною назвою "О, слово, рідне ти моє - як гарно ти звучиш". Він був приурочений до Дня писемності та української мови. Захід організувала директор Вищої народної школи Світлана Пріхно. Присутніми були слухачі школи - люди похилого віку. Вони з великим інтересом сприймали розповідь про історію писемності від її зародження до наших днів.

Природно, велика частина вечора була присвячена українській писемності та мові. Ведучі Світлана Пріхно і Алла Кучинська наводили цікаві історичні факти. Їх розповідь супроводжувалася показом слайдів. Слухачі дізналися про те, яким гонінням піддавалася українська писемність і мова з боку царської Росії, починаючи від періоду царювання Петра Першого і до 1991 року.

Російський уряд забороняв книгодрукування українською мовою, викладання шкільних предметів, вилучались і знищувались українські букварі, закривалися недільні школи для дорослих. А в роки радянської влади ці гоніння набули нової сили. Не хочеться наводити цей сумний список потурань і ганьби, а лише хочеться додати -  не дивлячись на всі труднощі і перепони, українська мова перемогла та відродилась. Вона визнана однією з найспівучіших мов у світі.

На превеликий жаль, в Україні сьогодні рідко де почуєш чисто українську вимову. Переважно, люди говорять на так званому "суржику". Крім того, спотворює мову і молодіжний сленг. Як  кажуть, життя вносить свої корективи.

Вечір супроводжувався поетичними рядками поезії Т. Шевченка, які своєю майстерністю оживила учениця Народної школи  Любов Петренко. Порадували виконанням українських пісень Світлана Пріхно разом з донькою-гімназисткою Лілією. В піснях звучала любов до Україні та рідної батьківської мови.  З великим захопленням сприймалися музичні композиції від студентки Олександрійського училища культури Олени Пак. Бурними аплодисментами підтримали пісню «Спасибі тобі матінка земля» у виконанні Тамари Аноко.

Після завершення святкового заходу, присутні довго не розходилися, висловлюючи слова подяки організаторам заходу, ділячись своїми враженнями. А закінчити замітку хочеться поетичними рядками Максима Рильського: "Я так люблю, я так люблю тебе, моя співуча українська мова!"

Николай Кучинов

До списку новин