загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Новий рік у різних країнах світу: особливості святкування

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Мільйони людей у великих містах світу готуються до масштабного святкування Нового року. Жителі Бразилії готуються відзначити Новий рік на пляжі, а шотландці влаштують святкову ходу зі смолоскипами.

Світ готується до святкування Нового року: як його відзначають в інших країнах

За григоріанським календарем, який наразі є міжнародним, Новий рік починається 1 січня. Цей календар було введено у 1582 році Папою Римським Григорієм XIII як виправлений варіант юліанського календаря. Різниця між календарями у той час становила 10 діб. Більшість європейських країн приєдналися до григоріанського календаря у шістнадцятому столітті.

Новий рік у Росії стали святкувати 1 січня 1700 року за указом Петра Першого (до цього новоліття спочатку відзначалося 1 березня, пізніше - 1 вересня). Причому Новий рік зустрічали, як і раніше, юліанським календарем. У 1918 році почав діяти григоріанський календар. Звідси виникла традиція святкувати Старий Новий рік в ніч з 13 на 14 січня.

Зазначимо, що в деяких країнах Новий рік не має фіксованої дати і відзначається за місячним календарем. Цю дату щорічно вираховують за астрологічними таблицями. Через відмінності астрологічних обчислень у різних державах ці дати можуть не збігатися.

У китайців - два нових роки. Перший припадає на 1 січня і святкується дуже скромно. Другий, так званий "китайський Новий рік" - Чуньцзе, або свято Весни, - відзначається за місячним календарем. Він настає, коли приходить кінець зимового періоду і починається оновлення природи. Китайці пов'язують з ним надії на майбутнє сімейне щастя, здоров'я і благополуччя. Опівночі у небо запускають феєрверки. Повсюдно гримить канонада. Вважається, що тріск і порохові сполохи відлякують злих демонів. Новорічні заходи закінчуються після свята Ліхтарів, на 15 день першого місяця за місячним календарем.

Китайський Новий рік 2014. Дата свята збігається з тридцять першим січня 2014 року. В цей період у будь-якому китайському будинку буде панувати надзвичайна святкова атмосфера і понад мільярд жителів небесної імперії почнуть готуватися відзначати рік дерев'яного Коня. Китайці за традицією будуть розклеювати парні написи, виконані на папері всередині і зовні житла. Ці написи стануть побажаннями любові, добра, здоров'я, щастя у прийдешньому році.

У Монголії з приходом першого дня нового року у країні починається всенародне гуляння. Офіційний Новий рік у країні - 1 січня, а з 1990 року відзначається Новий рік за місячним календарем.

В Японії Новий рік - одне з найпопулярніших свят у країні, починається 1 січня, а новорічні свята відзначаються зазвичай з 29 грудня по 3 січня. Багато японців у цей час їдуть в рідні місця, відвідують місцеві храми. Однією з найяскравіших деталей оздоблення японського житла перед Новим роком є кадомацу" - квіткова композиція, в якій панує сосна, символ довголіття і витривалості. Ось вже понад тисячу років про настання Нового року сповіщають 108 ударів дзвонів, що долинають опівночі з усіх храмів. Згідно з буддійськими віруваннями, людину обтяжують 108 турбот, і вважається, що з останнім ударом дзвону зникають всі неприємності. Найголовніше для японців - це розсміятися у першу секунду Нового року: тоді щастя буде супроводжувати їх весь рік.

Новий рік у Таїланді зустрічають двічі: 1 січня і за буддійським місячним календарем - у квітні. За традицією, жителі королівства ввечері 31 грудня відвідують буддійські храми, а рано вранці 1 січня здійснюють обряд дарування та пожертви. Однак улюбленим в народі святом є тайський Новий рік, або фестиваль Сонгкран, який відзначається 13-15 квітня. Слово "сонгкран" прийшло у тайську з санскриту і означає "обертання Землі навколо Сонця".

Індія - одна з найбільш багатонаціональних держав, кожен народ там сповідує свою релігію, дотримується своїх традицій і звичаїв, тому в різних частинах країни Новий рік має різні назви і зазначається в різний час залежно від календаря. У ніч на 1 січня Новий рік відзначають за введеним англійцями григоріанським календарем.

У листопаді починається мухаррам, перший місяць мусульманського календаря. У 2014 році (за ісламським літочисленням це 1436) Новий рік святкуватиметься 24 жовтня. Офіційно його відзначають в Алжирі, Бахрейні, у Джибуті, Єгипті, Кувейті, Індонезії, Іраку, Йорданії, Лівані, Лівії, Малайзії, Марокко, Омані, Пакистані, Судані, Сирії і Танзанії. У деяких з цих країн Новий рік відзначають і 1 січня.

У низці мусульманських держав відзначається Навруз або Ноуруз ("Новий день") - Новий рік за іранським сонячним календарем. Свято припадає на дні весняного рівнодення і відзначається вранці, зі сходом сонця. У ніч з 20 на 21 березня 2013 року настане 1393 рік. В Ірані його святкують 13 днів довше, ніж у всіх інших країнах. У стародавньому Ірані Ноуруза був також днем коронації царів.

Зокрема понад 2 млн жителів бразильського Ріо-де-Жанейро прийдуть на концертну програму і запускфеєрверку, які пройдуть на пляжі в районі Копакабана.

У Парижі сотні тисяч людей зберуться на Єлисейських полях, де, однак, святкового салюту не буде.

Британці ж будуть дивитися яскраве та шумне піротехнічне шоу на тлі колеса огляду "Лондонське око" у столиці Туманного Альбіону.

А у Нью-Йорку люди будуть крутити педалі спеціально встановлених велосипедів, аби згенерувати електроенергію і тим самим запалити знамениту новорічну кулю на Таймс-сквер, яка рівно о 23:59 почне спускатися з флагштоку. Досягнення нижньої точки кулею за традицією символізує настання Нового року.

Мешканці Единбурга вийдуть на факельні ходи у костюмах вікінгів на так званий Хогманай, язичницьке шотландське свято останнього дня в році.

Влада Дубая, зі свого боку, має намір потрапити у книгу рекордів Гіннеса, запустивши у новорічну ніч 400 тис. феєрверків за шість хвилин.

Між тим, не скрізь святкування Нового року пройде безхмарно. Адміністрація індонезійського міста Банда-Ачех затьмарила настрій його мешканців, вперше за весь час заборонивши відзначати це свято, пославшись на закони шаріату. 

До списку новин