загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Що нас чекає в 2014 році?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Навіть для людини, яка далека від політики і яка пропускає усі економічні новини, як нудний калейдоскоп із цифр, очевидно, що 2014-й рік буде непростим як для України, так і для світу.

Повільне і майже лякливе зростання в Єврозоні, вибори в Європарламент, згортання програми кількісного пом’якшення в США, наближення президентських виборів в Україні, нарешті – все це так чи інакше сформує обличчя майбутнього 2014 року.

Підвищення соцстандартів

Із наближенням президентських виборів влада традиційно підвищує соцстандарти. Як відомо, проект бюджету на 2014 рік передбачає підвищення мінімальних зарплат і пенсій з нинішніх 1218 грн і 949 грн на 8,2% і 8% відповідно, або до 1301 грн і 1014 грн. Виростуть також і сума виплат при народженні дітей, допомога інвалідам та одиноким матерям і різні доплати – ветеранам ВВВ, нагородженим орденами. Планують збільшення і окладів бюджетників – за рік на 83-667 грн, залежно від посади. При цьому плата за комуналку не збільшиться, а інфляція прогнозується не вище 4,3% за рік. Також, як пише Finance.ua, можна очікувати, що влада в межах передвиборчої агітації дасть найбільш незахищеним верствам населення одноразові надбавки.

Падіння гривні і повільне зростання ВВП

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s прогнозує зниження курсу гривні до кінця 2014 року до 8,5 грн за долар. Експерти прогнозують, що ВВП України після зниження на 1% в 2013 році, в наступному відновить повільне зростання і збільшиться на 1,5%. Міжнародний валютний фонд в свою чергу прогнозує зростання ВВП України в наступному році всього на 1% після зниження в поточному на 0,3%. З таким сценарієм згодне і міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor’s, яке оцінює спад української економіки в поточному році до 1%. Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) знизив очікування зростання економіки України в 2014 році до 1,5% у порівнянні з 2,5%, які він прогнозував у травні цього року. Однак, українські експерти прогнозують, що у передвиборному 2014 році гривню в Україні все так само “триматимуть”.

Політичні виклики-2014

Переходячи в наступний, 2014 рік, питання політичної конфронтації між мітингувальниками на Євромайдані та діючою владою залишається невирішеним. В той час як президент України Віктор Янукович записує новорічне вітання для українців на фоні Києво-Печерської лаври, самі українці активно поширюють між собою в соцмережах запрошення зустріти рік синього дерев’яного коня на Майдані.

Лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок заявив, що в наступному році протистояння буде посилюватись: “2014 року загостриться протистояння між суспільством і режимом у двох площинах: боротьба нації за відстоювання громадянських, соціальних та національних прав і збереження національного суверенітету й незмінності євроінтеграційного кур­­су України”. Лідер “Батьківщини” Арсеній Яценюк чітких прогнозів відносно долі майдану не давав, пообіцявши лише, що Майдан будуть відстоювати до кінця. Чи не означає це, що в наступному році всі сили Майдану опозиція спробує трансформувати у свою потужну підтримку в президентській гонці?

Відновлення економіки в Єврозоні і в США

Економікам Єврозони і США в наступному році пророкують відновлення. Goldman Sachs опублікував доповідь, присвячену факторам впливу на ринки у 2014 році. Аналітики банку вважають, що економіки США і розвинених європейських країн продовжать відновлюватися, тоді як серед країн, що розвиваються, все буде не так однозначно. Ріст ВВП США перевищить 3% – це відбудеться завдяки росту рівня приватного споживання і зміцненню ділового інвестиційного клімату. При цьому аналітики Goldman Sachs вважають, що хоча в єврозоні динаміка залишиться нерівномірною, фіскальне послаблення і стимулюючі фінансові умови повинні призвести до росту ВВП понад 1%.

Вибори в Європарламент

У травні наступного року відбудуться вибори до Європарламенту, і загальноєвропейський і антиєвропейський транснаціональний альянс може стати найбільшою групою в парламенті. У такому випадку країни Європи навряд чи зможуть призначити главу Європейської комісії, а значить в регіоні почнеться політичний і економічний хаос, вважають аналітики Saxo Bank. Очевидно, колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський не дарма попереджав, що у Європі найближчі після 2013-го два роки займатися Угодою про асоціацію з Україною буде нікому.

Згортання програми кількісного пом’якшення ФРС

Федеральна резервна система (ФРС) США оголосила про згортання програми кількісного пом’якшення (QE) з січня 2014р. Для початку скорочення викупу цінних паперів складе 10 млрд дол. Скорочення покупки облігацій буде збільшуватися і далі, якщо відновлення економіки продовжиться.

На думку аналітиків S&P, згортання програми найсильніше зачепить Китай та Росію, негативний вплив від жорсткості фінансових умов позначиться й на Україні, а також Грузії, Туреччині, Білорусії, Болгарії, Македонії, Гані та Хорватії, виходячи з обсягів зовнішнього боргу, валютних резервів і стану рахунку поточних операцій цих країн.

Чому? Як тільки ФРС оголосила про можливість початку скорочення обсягів викупу держоблігацій в кінці цього року – інвестори почали виводити капітал з ринків, що розвиваються.

Ріст Китаю

Новий “двигун” глобальної економіки – Китай – обіцяє зберегти стабільні темпи зростання в наступному році. Прем’єр Держради КНР Лі Кецян планує продовжити розумну монетарну політику і зберегти адекватні обсяги ліквідності у фінансовій системі. Імовірний прогноз по росту ВВП в 2014 р. – на рівні 7,5%. Цільовий орієнтир з інфляції на 2014р. також може зберегтись на рівні 2013р. – 3,5%. Поки основні торгові партнери Піднебесної, такі як Європа, демонструють ознаки стабільного відновлення економіки, уряд КНР може почувати себе досить впевнено у наступному році. Україна теж почала налагоджувати стратегічне партнерство із Китаєм, однак наразі це торкнулось в основному поставок зернових в КНР, переговорів про аренду землі в Україні та співпраці в машинобудуванні.

До списку новин